Pogoda

Pogoda na niedzielę. Spodziewane burze i miejscami grad

Pogoda

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na niedzielę, 14 sierpnia 2022 r. Jaka będzie pogoda?

Jaka będzie pogoda w niedzielę 14 sierpnia 2022 roku? Przewidywane są wysokie temperatury i miejscowo występujące burze. Ile wskażą termometry w drugi dzień długiego sierpniowego weekendu? Gdzie będzie najcieplej?

Pogoda w niedzielę, 14.8.2022 r.

W niedzielę w całej Polsce spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przewidywane są przelotne opady deszczu oraz burze, zwłaszcza w części południowo-wschodniej kraju, dodatkowo możliwe są opady gradu. Na południowym wschodzie i południu Polski prognozowane jest do 40 mm wysokości opadów, w pozostałej części kraju od 20 do 25 mm. 

Na południu temperatury będą wynosić do 29 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie - od 31 do 32 st. C. We wschodniej części kraju termometry wskażą do 30 st. C. W centrum spodziewana temperatura wyniesie 29 st. C. Najchłodniej będzie nad morzem - od 21 do 24 st. C. 

Pogoda w niedzielę 14.8.2022 r., Warszawa

W niedzielę w Warszawie prognozowane jest duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Mogą pojawić się opady deszczu oraz burze z możliwym gradem. Spodziewana suma opadów wynosi do 20 mm. Termometry maksymalnie pokażą 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, jednak w trakcie burz jego porywy mogą osiągnąć do 65 km/h. 

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Tobias Ackeborn/Getty Images

Pozostałe wiadomości