Pogoda

Pogoda na czwartek. Temperatura nawet do 26 st. C

Pogoda

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Źródło:
PAP
fhm/Getty ImagesPogoda

Kolejne dni września przynoszą coraz przyjemniejszą aurę. Choć noce są już wyjątkowo mroźne, w dzień jest słonecznie i bardzo ciepło. Warto skorzystać z takiej pogody przed nadchodzącą jesienną pluchą. Sprawdź prognozę pogody na czwartek, 9 września.

Jaka pogoda w środę, 8 września 2021 r?

Jak informuje IMGW Europa Centralna i Wschodnia jest w zasięgu wyżu z centrum nad Ukrainą. Zachodnia i północna część kontynentu znajduje się pod wpływem ośrodków niżowych z rejonu Irlandii i Morza Białego. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, w suchej i ocieplającej się masie powietrza polarnego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać. W środę zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19 st.C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat, około 24 st.C w centrum, do 26 st.C na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem i w Sudetach okresami umiarkowany, z kierunków południowych, na wybrzeżu przejściowo zachodni, na południowym wschodzie miejscami zmienny. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h. W nocy ze środy na czwartek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na północnym wschodzie miejscami umiarkowane. Lokalnie, głównie na Pomorzu, może wystąpić mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. C do 13 st. C, miejscami na wybrzeżu około 15 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, lokalnie około 6 st. C. Wiatr słaby, nad ranem w rejonach podgórskich Sudetów umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h.

Jaka pogoda w czwartek, 9 września 2021 r?

W czwartek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na północnym wschodzie miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od około 22 st. C na Suwalszczyźnie, w rejonach podgórskich Karpat i miejscami nad samym morzem do 27 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich Sudetów miejscami w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych, na południowym wschodzie lokalnie słaby, zmienny. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h. W czwartek w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Zobacz także:

Obejrzyj wideo: Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (08.09.2021 + 9-10.09.2021)

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: fhm/Getty Images

Pozostałe wiadomości