Pogoda na czwartek 9 lutego. Zima jeszcze chwilę z nami zostanie

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo/IMGW
Prognoza pogody na 8, 9, 10 lutego 2023
Prognoza pogody na 8, 9, 10 lutego 2023x-news/TVN Meteo
wideo 2/5

Pogodę wciąż będzie kształtował wyż Elisabeth z centrum, który przemieszcza się w stronę Ukrainy. Polska pozostanie pod wpływem mroźnego powietrza arktycznego. Sprawdź prognozę pogody na czwartek 9 lutego 2022.

Prognoza pogody na czwartek 9 lutego

We czwartek powietrze arktyczne nad Polską sprawi, że w nocy możliwe będą spadki temperatury nawet do -18 st. C. Najzimniej będzie w obszarach podgórskich, kotlinach i dolinach. W dzień dużo słońca, jednak wciąż możliwe chmury - najwięcej w centrum, na północnym zachodzie, północy i wschodzie kraju. Termometry wskażą od -2 st. C. na Podkarpaciu, -1 na Suwalszczyźnie, 0 w centrum, 2 na Dolnym Śląsku i do 3 st. C. na Nizinie Szczecińskiej. 

Pogoda na 9 lutego - Warszawa

W czwartek w Warszawie będzie więcej słońca z umiarkowanym zachmurzeniem. Termometry wskażą do -1 st. C. W nocy nieco więcej chmur i zimniej - -10 st. C. Wiatr umiarkowany będzie wiał z prędkością do 12 km/h z kierunków południowych. 

Prognoza alertów IMGW na czwartek 9 lutego

IMGW prognozuje ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla południowych powiatów województwa dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Alerty mogą pojawić się w powiatach: cieszyńskim, bielskim, żywieckim, wadowickim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, myślenickim, limanowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, gorlickim, jasielskim, krośnieńskim, Krosno, brzozowskim, sanockim, leskim, bieszczadzkim, przemyskim i Przemyśl. W tych regionach temperatura minimalna może sięgnąć do -25 st. C. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Konstantin Voronov/Getty Images

Pozostałe wiadomości