Pogoda

Pogoda na czwartek 8 grudnia. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne

Pogoda

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo/x-news/IMGW
Prognoza pogody na 7, 8, 9 grudnia 2022
Prognoza pogody na 7, 8, 9 grudnia 2022x-news/TVN Meteo
wideo 2/4

Sprawdź prognozę pogody na czwartek 8 grudnia. Na północy i w górach może być szczególnie niebezpiecznie - tam mogą pojawić się burze śnieżne - pojawią się zawieje i zamiecie. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Gdzie jeszcze spadnie śnieg?

Prognoza pogody na czwartek 8 grudnia

W czwartek w całej Polsce umiarkowane i duże zachmurzenie. W północnej i zachodniej części kraju spodziewane są opady śniegu. Do tego na północy możliwe opady nawet do 15 cm śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne. Także w górach i na obszarach podgórskich spodziewane są intensywne opady śniegu. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ warunki na drogach będą złe. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu.

Najzimniej na Suwalszczyźnie - do-3 stopni Celsjusza. Tylko w tej części kraju nie będzie przejaśnień. W pozostałej części Polski możliwe przejaśnienia. Termometry wskażą do - st. C. w centrum, -1 na północnym zachodzie i do 2 st. C. na południu kraju.

Pogoda w czwartek 8 grudnia - Warszawa

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z możliwymi przejaśnieniami, ale bez opadów deszczu i śniegu. Temperatura w dzień do -1 stopnia Celsjusza, a w nocy trochę chłodniej do -3 st. C. Wiatr umiarkowany od 10 do 12 kilometrów na godzinę. 

Alerty IMGW drugiego i pierwszego stopnia - marznące opady

W województwie warmińsko-mazurskim (w powiatach: gołdapskim, oleckim i ełckim) oraz w województwie podlaskim (z wyłączeniem powiatów: kolneńskiego, łomżyńskiego, Łomża, zambrowskiego, wysokomazowieckiego i siemiatyckiego) obowiązują alerty II stopnia przed opadami marznącego deszczu lub mżawki, która powoduje gołoledź. Alerty stracą ważność we środę o godzinie 18.

Alerty pierwszego stopnia przed marznącymi opadami obowiązują w województwach: warmińsko-mazurskim (w powiatach: węgorzewskim, giżyckim i piskim), lubelskim (w powiatach położonych na wschodzie regionu) oraz w województwie podlaskim (w powiatach: kolneńskim, łomżyńskim, Łomża, zambrowskim, wysokomazowieckim i siemiatyckim).

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/x-news/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: MarianVejcik/Getty Images

Pozostałe wiadomości