Pogoda

Pogoda na czwartek. Temperatura do 17 st. C, nieduże zachmurzenie

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
PAP/IMGW
gettyimages/Jacobs Stock Photography LtdPrognoza pogody, jesień

Pogoda w czwartek, 28 października 2021 r. nie powinna nam przeszkadzać w spacerach, czy innych formach spędzania czasu na świeżym powietrzu. Temperatura wyniesie do 17 st. C. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na czwartek.

Jak informuje IMGW Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, północna Polska oraz Rosja są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów. Polska jest na skraju rozległego wyżu znad środkowej Europy. Na północy kraju, z zachodu na wschód, przemieszcza się ciepły front atmosferyczny związany z niżem znad Skandynawii, za którym napływa ciepłe i suche powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na czwartek, 28 października 2021 r.

W nocy z środy na czwartek w środkowym i południowym pasie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i w centrum miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Na północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 0 st. C w Bieszczadach, około 6 st. C w centrum do 11 st. C na wybrzeżu; na Podhalu spadki do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i południowy.

Pogoda na czwartek, 28 października i kolejne dni 29.10.2021-1.11.2021
Pogoda na czwartek, 28 października i kolejne dni 29.10.2021-1.11.2021
x-news

W czwartek na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy kraju, umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 13 st. C na wschodzie do 17 st. C na Dolnym Śląsku; na Podhalu około 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu początkowo porywisty, przeważnie i kierunków południowych.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 28 października 2021 r.

W nocy z środy na czwartek zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i zachodni, w drugiej części dnia skręcający na południowy.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: PAP/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Jacobs Stock Photography Ltd

Pozostałe wiadomości