Pogoda

Pogoda w czwartek. Gdzie będzie padać?

Pogoda

Autor:
Lidia
Ostólska
Źródło:
INGW/ Portal Samorządowy
Prognoza pogody na dzień + 2 kolejne dni (26.01 + 27-28.01.2022) | POLSKA
Prognoza pogody na dzień + 2 kolejne dni (26.01 + 27-28.01.2022) | POLSKAX-news
wideo 2/11
X-newsPrognoza pogody na dzień + 2 kolejne dni (26.01 + 27-28.01.2022) | POLSKA

Czeka nas chłodna noc. Synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu. W Karpatach pokrywa śnieżna może osiągnąć grubość około 7 centymetrów. Poza tym czwartek zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Mieszkańcy których rejonów Polski mogą liczyć na słońce zza chmur?

Pogoda na czwartek, 27 stycznia 2022 r.

Czwartek w całej Polsce zapowiada się pochmurnie. Nad krajem przez większość dnia będzie utrzymywało się zachmurzenie duże, jedynie mieszkańcy miejscowości położonych na południowym wschodzie będą mogli liczyć na delikatne przejaśnienia.

Tam też spodziewać się należy opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. W pozostałych regionach Polski dzień zapowiada się wietrznie i deszczowo. Temperatura będzie wahać się od 1°C na wschodzie do 3°C w centrum kraju i maksymalnie 7°C na zachodzie. Porywy wiatru będą skutecznie obniżały odczuwalną temperaturę. Wiatr porywisty, zachodni i południowo-zachodni będzie osiągał prędkość do 70 km/h nad Bałtykiem, natomiast w Sudetach ta prędkość będzie wynosiła nawet 100 km/h.

Na jaką aurę mogą liczyć narciarze? Choć stoki są ośnieżone, synoptycy ostrzegają przed lokalnymi zawiejami i zamieciami.

Pogoda w Warszawie, 27 stycznia 2022r.

W czwartek mieszkańcy Warszawy będą musieli liczyć się z dużym zachmurzeniem. Poza tym w stolicy spodziewane są opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem.

Synoptycy ostrzegają przed porywistym wiatrem z kierunku południowo-zachodniego. Porywy będą dochodziły do 60 km/h.

W czwartek w Warszawie temperatura maksymalna wyniesie 3°C.

Zobacz także:

Autor:Lidia Ostólska

Źródło: INGW/ Portal Samorządowy

Źródło zdjęcia głównego: Adam and Kev/ Getty Images

Pozostałe wiadomości