Pogoda

Pogoda na czwartek. Sprawdź, gdzie będą potrzebne parasole

Pogoda

Autor:
Jola
Marat
Źródło:
PAP, x-news

W czwartek Polska będzie podzielona. Synoptycy zapowiadają opady deszczu na północy kraju, na południu słoneczną pogodę. Na termometrach od 12 stopni C w Suwałkach do nawet 19 stopni C we Wrocławiu.

Jak podaje IMGW, Europa Zachodnia, Południowa i częściowo Centralna będą w zasięgu wyżu znad Atlantyku, a kolejne centrum wyżowe znajdzie się nad zachodnią Rosją. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim oraz Skandynawią. Nad Polskę nasunie się zatoka związana ze wspomnianym układem niżowym. Z zachodu na wschód będzie przemieszczał się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na czwartek, 23 września 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie gwałtownie spadać. W czwartek w południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na ogół bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opady deszczu postępujące od północy w głąb kraju. Pod koniec dnia na wybrzeżu możliwe lokalne burze i prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. C na północnym wschodzie do 17 st. C w centrum kraju i 20 st. C na Dolnym Śląsku; w dolinach karpackich około 10 st. C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, z upływem dnia wzmagający się do dość silnego, na północy kraju także silnego, w porywach do 70 km/h, na Pomorzu do 80 km/h, nad morzem pod koniec dnia do 100 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy do 110 km/h, w Tatrach do 70 km/h. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Wysoko w górach opady śniegu. Na północy kraju możliwe lokalne burze. Od wschodniego wybrzeża po Podlasie prognozowana suma opadów około 15 mm - 20 mm. Temperatura minimalna od 7 st. C na północnym wschodzie do 10 st. C w centrum i 12 st. C nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach nad morzem do 90 km/h, w głębi kraju do 80 km/h, stopniowo słabnący, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy do 110 km/h, w Tatrach do 100 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 23 września 2021 r.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni.

Zobacz także:

Autor:Jola Marat

Źródło: PAP, x-news

Pozostałe wiadomości