Pogoda

Pogoda na czwartek. Kiedy będzie cieplej?

Pogoda

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Źródło:
PAP, IMGW
Jesień

Marzymy o tym, by powróciła złota polska jesień i cieplejsza aura. Dość szybko sięgnęliśmy po ciepłe kurtki, a tęsknimy za tym, by na spacerze poczuć jeszcze odrobinę promieni słonecznych. Okazuje się, że pojawiła się na to szansa i to już niedługo.

Pogoda na czwartek, 14 października

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, postępujące od zachodu słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich i w górach opady słabego śniegu przechodzące w deszczu ze śniegiem i deszcz. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 9 st.C do 13 st.C, chłodniej w rejonach podgórskich od 5 st.C do 8 st.C. Słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodni dość silny, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach w porywach do 60 km/h.

Kiedy poprawa pogody?

Najbardziej prawdopodobny na chwilę obecną scenariusz zakłada, że napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. W sobotę pochmurno z przejaśnieniami, a opady deszczu możliwe jedynie lokalnie. W niemal całym kraju temperatura maksymalna wykaże dwucyfrową wartość – najcieplej będzie na zachodzie, do około 15°C. Wiatr słaby i – głównie na północy – umiarkowany. Niedziela także pochmurna z przejaśnieniami, miejscami może też popadać deszcz. Temperatura w ostatni dzień weekendu wyniesie od 11°C do 14°C, na Podhalu około 8°C.

Pochmurno, deszczowo i chłodno. Pogoda na najbliższe dni. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Obejrzyj wideo:

Krótka piłka z Małgorzatą Foremniak
Krótka piłka z Małgorzatą Foremniak Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło: PAP, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości