Pogoda na ostatni weekend stycznia. Gdzie może prószyć śnieg?

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo/IMGW
Prognoza pogody na 27, 28, 29 stycznia 2023

Pochmurna ara będzie nam towarzyszyła przez cały ostatni weekend stycznia. Nad Polskę napłynie front atmosferyczny związany z głębokim niżem znad Skandynawii. Może on przynieść umiarkowane opady śniegu, deszczu ze śniegiem, ale miejscami także rozpogodzenia. Sprawdź prognozę pogody na piątek, sobotę i niedzielę 27, 28, 29 stycznia.

Prognoza pogody na piątek 27 stycznia 2023 r.

W piątek dużo chmur, możliwe opady śniegu i śniegu z deszczem. Na pomorzu prognozowane są opady deszczu. Śnieg może popadać w pasie przez Suwalszczyznę, centrum po Dolny Śląsk. Najchłodniej na Podlasiu - do -1 st. C. w Suwałkach i Białymstoku, w Krakowie termometry wskażą 0 st. C. w Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Rzeszowie 1 st. C., do 2 st. C. we Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczynajcieplej będzie w Szczecinie - do 4 st. C. IMGW wydało także prognozę ostrzeżeń - w piątek możliwe marznące opady w województwie mazowieckim i lubelskim. 

Prognoza pogody na sobotę 28 stycznia 2023 r.

W sobotę można spodziewać się pochmurnej aury z przejaśnieniami w centrum kraju. 28 stycznia mimo dużej ilości chmur, nie będzie padać śnieg. Wiatr słaby i umiarkowany będzie wiał z kierunków północnych. Termometry wskażą od -2 st. C. na Suwalszczyźnie, w centrum i na podkarpaciu do 1 st. C., przez 2 st. C. na Dolnym Śląsku, do 3 st. C. na północnym zachodzie kraju. W sobotę z rana IMGW prognozuje marznące opady. Alerty pierwszego stopnia mogą pojawić się we wschodniej Polsce i części powiatów w województwie mazowieckim i będą obowiązywać do 7:30.

Prognoza pogody na niedzielę 29 stycznia 2023 r.

W niedzielę wciąż dużo chmur z możliwymi przejaśnieniami. Najzimniej będzie na Podkarpaciu, tam termometry wskażą -2 st. C., na Suwalszczyźnie i w centrum do -1 st. C., do 2 st. C. na Dolnym Śląsku, a najcieplej będzie na Nizinie Szczecińskiej - do 4 st. C. Przejaśnienia możliwe jedynie w południowo zachodniej Polsce.  Wiatr umiarkowany, a na północy Polski dość silny. W porywach może osiągać 40-60 km/h. 

W niedzielę w woj. zachodniopomorskim możliwe marznące opady i silny wiatr. IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia ze względu na silny wiatr i porywy do 70-90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do 7:30 w poniedziałek. Alert przed silnym wiatrem dotyczy również województwa pomorskiego, tam jednak nie będzie marznących opadów. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: snowflock/Getty Images

Pozostałe wiadomości