Pogoda

Prognoza pogody i alerty IMGW na najbliższe dni - weekend 10, 11 grudnia. W zdecydowanej większości kraju zrobi się biało

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na weekend 10-11 grudnia 2022 r.
Pogoda na weekend 10-11 grudnia 2022 r.
wideo 2/5

W najbliższych dniach czeka nas uderzenie zimy. Powrócą niskie temperatury, ale wciąż może padać deszcz i deszcz ze śniegiem. Możliwe są także gołoledzie. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach? Sprawdź alerty IMGW.

Prognoza pogody na weekend 10-11 grudnia

W sobotę 10 grudnia wciąż pochmurno, jednak możliwe przejaśnienia. Najzimniej na Suwalszczyźnie - tam do -3 stopni Celsjusza, a najcieplej na Podkarpaciu - do 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Prawie w całym kraju będzie okresowo padać śnieg, tylko na Podkarpaciu możliwe opady śniegu z deszczem o wysokości 5-10 l/mkw.

Niedziela 11 grudnia będzie wciąż pochmurna. Od południa nad Polskę wkroczy szeroka strefa z opadami śniegu. W całym kraju zrobi się chłodniej. Najcieplej będzie na Podkarpaciu - termometry wskażą do 0 st. C., w centrum do -2 st. C., a najzimniej wciąż na Podlasiu - do -4 st. C. W całym kraju prognozowane są opady śniegu od 5 do 15 cm, ale w górach ich suma może wynieść nawet do 30 cm. Słabiej padać będzie w północno-zachodnich regionach. Wiatr umiarkowany i okresami silny. Porywy mogą rozpędzać się nawet do 50-70 km/h, co może powodować powstawanie zawiei śnieżnych. Uwaga na ograniczoną widzialność. 

Prognoza alertów na weekend 9-11 grudnia

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotę

W sobotę 10 grudnia prognozowane są marznące opady deszczu na obszarze całego województwa podkarpackiego. Żółte alerty - pierwszego stopnia, IMGW może wydać dla województw: podlaskiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego. 

Na południu Polski możliwe alerty drugiego stopnia przed opadami śniegu. Dotyczy to województwa podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego (w powiatach: żywieckim, bielskim, cieszyńskim, Bielsko-Biała) oraz świętokrzyskiego (we wszystkich powiatach poza włoszczowskim i koneckim). Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia mogą pojawić się w województwach dolnośląskim (na południowym wschodzie), śląskim (wszędzie tam, gdzie nie obowiązują alerty drugiego stopnia) i świętokrzyskim (w powiatach włoszczowskim i koneckim). 

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielę

W niedzielę 11 grudnia w całym kraju zrobi się zimowo. IMGW może wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim.

Dodatkowo prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne - prognozowane są alerty dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Dodatkowo w niedziele spodziewane są marznące opady, które mogą powodować gołoledź. Synoptycy mogą wydać ostrzeżenia dla województw: mazowieckiego, małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: seenad/Getty Images

Pozostałe wiadomości