Pogoda

Pogoda na poniedziałek. Nadal będzie słonecznie

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na 20 marca 2022 i kolejne dni

Jaka będzie pogoda w poniedziałek? Zdaniem synoptyków, na początku tygodnia w Polsce wciąż będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 10 do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Sprawdź prognozę pogody na 21 marca.

Prognoza pogody na poniedziałek 21 marca 2022 r.

Jak przekazała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, Polska pozostaje w zasięgu rozległego wyżu Peter z centrum nad Bałtykiem. Z północnego wschodu, znad Rosji, napływa wciąż chłodne i suche powietrze polarne kontynentalne.

Pogoda na poniedziałek 21 marca 2022 r.

W pierwszy dzień nowego tygodnia wciąż będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 10 st. C na Podkarpaciu, przez 12 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Śląsku. Powieje południowy i wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Pogoda na wtorek 22 marca 2022 r.

We wtorek także będzie słonecznie, choć na południu pojawi się więcej chmur. Termometry wskażą od 13 st. C na Podlasiu i Podkarpaciu, przez 14 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Śląsku. Powieje południowo wschodni słaby i umiarkowany wiatr.

W kolejnych dniach kraj pozostanie pod wpływem rozległego i suchego wyżu rozciągającego się od Skandynawii po Morze Śródziemne, z centrum kręcącym się wolno nad środkową Europą. Tylko chłodne masy powietrza zostaną zastąpione ciepłymi masami polarnymi znad południowo-zachodniej Europy. Zmianę wyżowej aury na niżową, pochmurną z deszczem, widać dopiero około 28 marca. Wtedy wyże mają ustąpić miejsca wirom niżowym znad Atlantyku i Skandynawii.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości