Pogoda

Pogoda na weekend. Będzie sypać śnieg

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na 9-11.12.2021 r.
Pogoda na 9-11.12.2021 r.

Nadchodzące dni upłyną w Polsce pod znakiem chmur. Synoptycy przewidują opady śniegu, miejscami obfitego, a także śniegu z deszczem. Uwaga kierowcy: na drogach zrobi się ślisko. Na termometrach zobaczymy do 3 stopni Celsjusza. Sprawdź prognozę pogody na weekend.

Pogoda na weekend 10-12.12.2021 r.

W ciągu najbliższej doby mroźny wyż znad Skandynawii słabnie i Polska dostaje się pod wpływ układów niżowych znad północnego Atlantyku oraz Adriatyku. Nad zachodnią część kraju wkroczy od zachodu front atmosferyczny z opadami śniegu. Zimne masy powietrza pochodzenia arktycznego będą od południa wypierane przez łaskawsze, cieplejsze masy polarne.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Pogoda na piątek, 10 grudnia

Piątek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami na zachodzie Polski. Prognozuje się okresami opady śniegu do 1-5 cm, a na wschodzie śniegu z deszczem do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Zrobi się ślisko. Tylko na Śląsku nie będzie padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na zachodzie i w centrum kraju do 2 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na północy okresami powieje dość silnie. 

Pogoda na sobotę, 11 grudnia

Sobota upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami na południu. Na północy miejscami popada słaby śnieg do jednego centymetra. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 st. C na Pomorzu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 1 st. C na Podkarpaciu. Południowy wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Pogoda na niedzielę, 12 grudnia

Na niedzielę synoptycy prognozują pochmurną aurę z przelotnymi opadami śniegu do 1-2 cm na zachodzie i w centrum kraju. Natomiast na południowym wschodzie opady śniegu będą bardziej obfite, dosypie 5-10 cm. Termometry pokażą maksymalnie od -2 st. C na północnym wschodzie, przez -1 st. C w centrum kraju, do 0 st. C na zachodzie. Północny i zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie.

Pogoda na poniedziałek, 13 grudnia

Poniedziałek zapowiada się pochmurny i mglisty. Na wschodzie Polski spadnie do 1-2 cm śniegu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od -1 st. C na Podkarpaciu, przez 1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Pomorzu. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny wiatr.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości