Pogoda

Pogoda na weekend. Jakie będą ostatnie dni lipca?

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo, IMGW, x-news
Pogoda na weekend 30-31 lipca 2022 r.

Jaka będzie pogoda w ostatni weekend lipca? Zdaniem synoptyków, niż, który wkroczy do Polski, przyniesie opady deszczu, miejscami intensywne oraz lokalne burze. Sprawdź prognozę pogody na sobotę i niedzielę.

Pogoda na weekend 30-31 lipca 2022 r.

Pogodę pod koniec tygodnia będzie kształtował aktywny niż, który nasunie się najpierw nad Sudety i Karpaty, a później powędruje na północ wzdłuż naszej wschodniej granicy. Przyniesie on intensywne opady deszczu głównie na południu i wschodzie kraju, ale niewykluczone, że także w centrum.

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

- W weekend do Polski wkroczy pochmurny i deszczowy niż wraz z systemem frontów atmosferycznych, który przyniesie opady deszczu, miejscami intensywne. Mogą pojawić się zalania i podtopienia - ostrzegł synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk. Lokalnie pojawią się też burze.

Pogoda na sobotę 30 lipca 2022 r.

Sobota w południowej i centralnej części Polski upłynie pod znakiem pochmurnej aury. Przemieszczające się od południowego zachodu w głąb kraju opady deszczu osiągną 10-30 l/mkw. Na południu miejscami pojawią się także burze, a suma opadów może przekroczyć 50 l/mkw. Tylko na Pomorzu oraz północnym wschodzie Polski w ciągu dnia nie popada.

Temperatura od 19s t. C na Dolnym Śląsku, przez 22 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie zmienny, umiarkowany, w czasie burzy do 60-80 km/h.

Pogoda na sobotę 30 lipca 2022 r. w Warszawie

Sobota w stolicy upłynie pod znakiem deszczu. Termometry pokażą 21 st. C.

Pogoda na niedzielę 31 lipca 2022 r.

Niedziela zapowiada się pochmurna na wschodzie kraju z opadami deszczu do 10-30 l/mkw. Na południowym wschodzie pojawią się burze. Na pozostałym obszarze Polski prognozuje się umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu w centrum kraju do 5-10 l/mkw. Tylko na zachodzie nie będzie padać.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na zachodzie. Powieje przeważnie północno-zachodni, na zachodzie słaby, a na wschodzie umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50-70 km/h.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo, IMGW, x-news

Źródło zdjęcia głównego: twomeows/Getty Images

Pozostałe wiadomości