Pogoda

Pogoda na weekend. Będzie chłodniej, na Bałtyku sztorm

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na 3-5.122021 r.
Pogoda na 3-5.122021 r.
wideo 2/2
Pogoda na 3-5.122021 r.

Przed nami zimniejsze dni. Temperatura spadnie, pojawi się deszcz, deszcz ze śniegiem i sam śniegu. W niektórych miejscach Polski powieje silniejszy wiatr, a na Bałtyku sztorm. Sprawdź prognozę pogody na weekend.

Pogoda na weekend

Polska pozostanie pod wpływem niżu znad Bałtyku, ze strefą frontów atmosferycznych niosących opady w pasie północnym i wschodnim oraz częściowo w centrum. Znajdująca się nad naszym krajem cieplejsza masa powietrza będzie stopniowo wypierana przez chłód napływający z północnego zachodu. W ciągu kolejnych godzin niż znad morza przemieści się w rejon państw bałtyckich, a chłód napłynie do nas szerszym strumieniem.

Pogoda na piątek, 3 grudnia

Pogoda w piątek 3 grudnia na Pomorzu zapowiada się pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem o sumie do 1-3 l/mkw. i śniegu do 3 cm. Na pozostałym obszarze wystąpi zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Na Mazurach możliwe są przelotne opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum, do 2 st. C na zachodzie. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr.

IMGW ostrzega: na Bałtyku sztormowy wiatr

Prognoza pogody na weekend

Sobota 4 grudnia będzie pochmurna. Na Pomorzu Zachodnim należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Jedynie na Podkarpaciu prognozowane są rozpogodzenia. Temperatura maksymalna sięgnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum, do 3 st. C na zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków południowych.

Niedziela 5 grudnia także upłynie na ogół pod znakiem pochmurnej aury, jedynie na południowym zachodzie pojawią się niewielkie rozpogodzenia. Lokalnie może słabo popadać deszcz i deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy i południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda na poniedziałek, 6 grudnia

W poniedziałek 6 grudnia należy spodziewać się pochmurnego nieba. W centrum i na zachodzie prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami na wschodzie poprószy śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 1 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z zachodu i południowego zachodu, na ogół umiarkowanie, na zachodzie dość silnie, bo do 40-60 km/h.

Więcej informacji na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości