Pogoda

Pogoda na weekend. Gdzie będzie burza?

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
tvn24.pl/tvnmeteo, x-news, IMGW
Pogoda na weekend 23-24 lipca 2022 r.
Pogoda na weekend 23-24 lipca 2022 r.
wideo 2/2

Jaka będzie pogoda na weekend 23-24 lipca 2022 r.? Jak przewidują synoptycy, czeka nas bardzo dynamiczna i zmienna aura. Sobota przyniesie przelotny deszcz, a w części Polski burze z gradem. RCB wysłało alert dla kilku województw. Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie.

Pogoda na weekend

W piątek nawiedził nas front atmosferyczny, który w nadchodzących dniach sporo zmieni. - Jesteśmy w objęciach upału, gorącego powietrza i teraz ten upał będzie miał wahnięcie, czyli ochłodzenie. Miejscami prognozuje się spadek temperatury poniżej 30 stopni Celsjusza, zwłaszcza pod koniec tygodnia, w niedzielę - powiedział we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl.

Pogoda na weekend 23-24 lipca 2022 r.

Polska znajdzie się w obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego rozciągającego się od Podlasia przez centrum kraju po Dolny Śląsk. Nad północną i zachodnią Polskę napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie, pozostały obszar pozostanie w gorącym zwrotnikowym powietrzu.

Pogoda na sobotę 23 lipca 2022 r.

W sobotę będą pojawiały się przelotne opady deszczu i burze w centralnej i południowo-zachodniej części Polski. Synoptycy prognozują bardzo gwałtowne i niebezpieczne zjawiska burzowe. Na wschodzie spokojnie. Temperatura od 23 do 34 stopni.

Burze w Polsce - alert RCB

W związku z zapowiadanymi burzami Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alerty.

- Możliwe wystąpienie gwałtownych burz z gradem i silnego wiatru w południowo-wschodniej i centralnej części Polski Zachowaj ostrożność i zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - czytamy w SMS-ie.

Pogoda na niedzielę 24 lipca 2022 r.

W niedzielę temperatura nieco niższa. Na termometrach zobaczymy od 22 do 28 stopni. Przelotny deszcz na Suwalszczyźnie.

Pogoda na weekend 23-24 lipca w Warszawie

W weekend w stolicy przejściowe zachmurzenie. W sobotę temperatura 32 st., w niedzielę trochę chłodniej, 25 st.

Więcej o pogodzie na stronie TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: tvn24.pl/tvnmeteo, x-news, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Pawel Wewiorski/Getty Images

Pozostałe wiadomości