Pogoda

Pogoda na pierwszy weekend października. Czy jest szansa na babie lato?

Pogoda

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Prognoza pogody na weekend

W nadchodzących dniach Polska będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia, które przyniosą opady deszczu. Miejscami pojawią się też burze, a temperatura nie przekroczy 17 stopni. W weekend dosięgnie nas wielki niżowy wir i sprawi, że nastanie pochmurna, wilgotna i wietrzna aura. Czy jest szansa na babie lato?

Prognoza pogody na sobotę, 1 października 2022 roku

W sobotę dosięgnie nas wielki niżowy wir powietrza znad Północnego Atlantyku i przyniesie na kilka dni pogodę pochmurną, wilgotną i wietrzną. Jednak z południa zaciągnie nieco cieplejsze masy powietrza, w których temperatura przekroczy 15 stopni.

Sobota przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Okresami popada deszcz o sumie 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 st. C na Podlasiu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy i zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, a na zachodzie dość silny.

Prognoza pogody na niedzielę, 2 października 2022 roku

Niedziela upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia wzrastające do dużego. Poza tym przelotnie popada deszcz do 5-15 l/mkw., a na zachodzie Polski zagrzmi. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 11 st. C na Podlasiu, przez 14 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Podkarpaciu. Wiatr zachodni będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF/Getty Images

Pozostałe wiadomości