Pogoda

Pogoda na tydzień. Zimowo i mroźnie

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na 6-08.12.2021 r.

Na początku tygodnia w stronę Polski napłynie zimne arktyczne powietrze. Rano w niektórych miejscach kraju na termometrach zobaczymy nawet kilkanaście stopni poniżej zera. Intensywnych opadów śniegu spodziewajmy się w piątek. Sprawdź prognozę pogody na najbliższy tydzień.

Prognoza pogody na tydzień 6-10.12.2021 r.

Do centrum Europy zaczyna się wdzierać arktyczne powietrze z północy. Za taką cyrkulację powietrza odpowiada przede wszystkim wyż, który znajduje się nad Skandynawią i północną Rosją. On będzie wpychać do naszej części kontynentu lodowate powietrze, które popłynie jeszcze dalej na południe i dotrze aż do Włoch i na Bałkany. Z kolei cieplejsze powietrze z południa będzie płynąć od strony Morza Śródziemnego w kierunku Ukrainy.

Pogoda na cały tydzień

We wtorek 7.12 niże odsuną się nad południowo-wschodnią Europę. Ustąpią miejsca silnemu klinowi wyżowemu rozciągającemu się od Arktyki. Jak zapowiada synoptyk tvnmeteo.pl, "Polska znajdzie się w potężnej zatoce chłodu sięgającej Alp i Bałkanów. Po opadach śniegu napłynie z północy suche i mroźne powietrze, w którym rano temperatura spaść może do -15 stopni Celsjusza".

Środa 8.12 okaże się jeszcze zimniejsza. Rano w północnych regionach kraju temperatura wyniesie minimalnie od -15 do -12 st. C. W najcieplejszej chwili dnia będzie od -8 st. C. na Warmii i Suwalszczyźnie, przez -4 st. C w centrum kraju, do -2 st. C na południu. Wiatr będzie wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50 kilometrów na godzinę. Będzie pochmurno z rozpogodzeniami.

Czwartek 9.12 w godzinach porannych na północnym wschodzie kraju przyniesie temperaturę od -12 do -10 st. C. Maksymalnie w ciągu dnia zobaczymy na termometrach -7 st. C na Suwalszczyźnie, przez -3 st. C w centrum kraju, do 0 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W czwartek także od zachodu w głąb kraju będą przemieszczać się opady mokrego śniegu do 5 centymetrów.

W piątek 10.12 temperatura wzrośnie, maksymalnie sięgnie od -2 st. C na Podlasiu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie, na północy okresami dość silnie. Będzie pochmurno z opadami śniegu do 5 cm, miejscami w północnych regionach okażą się jednak obfite - spadnie tam do 10 cm śniegu. Na drogach będzie ślisko.

Prognoza pogody ma kolejne dni

Następny tydzień grudnia będzie trochę cieplejszy i wtedy na wschodzie oraz północy kraju będzie około 0 stopni, a na południu do 4-5 stopni. Jeszcze nieco cieplej zrobi się tuż przed świętami i wtedy na termometrach zobaczymy nawet 7 st. C.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: maroznc/Getty Images

Pozostałe wiadomości