Pogoda

Pogoda na tydzień. Nad Polskę nadciąga arktyczny chłód

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na 22-24.11.2021

Aura w końcówce listopada przyniesie sporo zmian. Spodziewajmy się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a także samego śniegu. Będzie im towarzyszył silny wiatr. Zrobi się zdecydowanie, wręcz arktycznie chłodniej. Sprawdź prognozę pogody na najbliższy tydzień.

Pogoda na tydzień 22-26 listopada. Od kiedy arktyczny chłód?

W kolejnych dniach pogodę kształtować mają wyże rozciągające się od Azorów po Rosję. Tylko krańce północne Polski będą na skraju niżu znad Północnego Atlantyku i Skandynawii. Dopiero w piątek zacznie rozbudowywać się potężna zatoka chłodu z niżami od Arktyki po Morze Śródziemne, w której to formuje się zimny front. Spłynie z północy arktyczne powietrze z opadami śniegu oraz mrozem. Zapanuje zimowa aura.

Prognoza pogody na 22-26.11. Jaka będzie temperatura?

W najbliższych dniach odczujemy napływ chłodniejszych niż dotychczas mas powietrza, ale do zimowej pogody jeszcze daleko, a termometry wskażą od 2-3 stopni Celsjusza na wschodzie do 8-9 na zachodzie. Większe ochłodzenie nastąpi tuż przed końcem listopada i wtedy nawet w ciągu dnia może być lekki mróz, zwłaszcza we wschodniej Polsce. Podobna temperatura, z niewielkimi wahaniami w górę lub w dół, utrzyma się również w pierwszych dniach grudnia.

Wtorek 23.11 przyniesie nam pochmurne niebo z przejaśnieniami, na południu mogą pojawić się rozpogodzenia. Na Pomorzu wystąpią słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu spadnie do 1-2 centymetrów śniegu. Powieje zachodni wiatr, umiarkowany i okresami dość silny. W środę 24.11 należy spodziewać się dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Na północnym wschodzie kraju prognozowane są słabe opady deszczu do 2 l/mkw. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Jego porywy mogą rozpędzać się w porywach do 50 km/h.

W czwartek 25.11 wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. Problemem może być wiatr - chwilami dość silny, ale na ogół słaby, umiarkowany i południowo-zachodni.

Piątek 26. 11 będzie pochmurny. W pasie od Śląska, przez centrum kraju, po Podlasie należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. Na wschodzie i południu zrobi się deszczowo. Padać nie powinno tylko na północnym zachodzie Polski. Powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr z zachodu i południa.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Simple Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości