Pogoda

Pogoda na środę. Pochmurno i mroźno

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
PAP, TVN Meteo
Pogoda na 7-9.12.2021 r.

W środę w Polsce zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie okresami duże. Tam też wystąpią słabe opady śniegu. Rano na południu mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 400 metrów. Na termometrach zobaczymy od -8 st. na północnym wschodzie oraz lokalnie na Kujawach, -4 st. w centrum, do -2 st., 0 st. na zachodzie i miejscami na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu porywisty.

Jak informuje IMGW, wschodnią część Morza Śródziemnego, Bałkany i częściowo Europę wschodnią obejmuje niż znad Morza Egejskiego. Krańce zachodnie kontynentu znajdują się w zasięgu bardzo głębokiego i aktywnego niżu znad Irlandii. Pozostała część Europy jest pod wpływem wyżów. Polska znajduje się pod wpływem słabego klina związanego z wyżem nad Rosją, tylko na południowym wschodzie zaznacza się oddziaływanie zatoki niżowej. Ze wschodu zaczyna napływać suchsze i chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na środę, 8 grudnia

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie okresami duże i tam słabe opady śniegu. Początkowo na południu mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura maksymalna od -8 st., -5 st., na północnym wschodzie oraz lokalnie na Kujawach, oraz -4 st. w centrum, do -2 st., 0 st. na zachodzie i lokalnie na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

Jak chronić cerę zimą? Zobacz wideo:

Jak chronić cerę zimą?
Jak chronić cerę zimą? Źródło: Dzień Dobry TVN

Pogoda na środę, 8 grudnia w Warszawie

W środę w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Pogoda na czwartek, 9 grudnia

Na czwartek dla wschodnich regionów synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Poza tym będzie pochmurno z opadami śniegu, miejscami dość intensywnymi - do 5-10 centymetrów. Temperatura sięgnie maksymalnie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: PAP, TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/chuchart duangdaw

Pozostałe wiadomości