Pogoda

Pogoda na środę. Pochmurno, miejscami deszczowo

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
PAP
Pogoda na 24-26.11.2021

W środę w Polsce będzie zachmurzenie przeważnie duże, tylko na Podhalu małe. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie mgły. Na termometrach od 4 st. C na wschodzie do 9 st. C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty.

Pogoda na środę, 24 listopada

Jak informuje IMGW Europa północna, wschodnia i południowa jest w zasięgu niżów i układów frontów atmosferycznych. Nad Europą zachodnią i częściowo także nad centralną pozostaje wyż z centrum nad Irlandią. Polska znajduje się w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem nad Zatoką Fińską. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu zaczyna napływać powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na środę, 24 listopada

W środę zachmurzenie przeważnie duże, na Podhalu małe. Miejscami, głównie na północy i wschodzie, słabe opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 4 st.C, 5 st.C na wschodzie do 9 st.C miejscami nad morzem; na przeważającym obszarze 6 st.C, 8 st.C, na Podhalu około 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami nad morzem porywisty, zachodni i południowo-zachodni, na południu miejscami południowy.

Pogoda w środę, 24 listopada w Warszawie

W środę w stolicy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami oraz słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna około 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Simple Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości