Pogoda

Pogoda na środę. Miejscami śnieg i marznąca mgła

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
PAP
Pogoda na 12-14.01.2022
Pogoda na 12-14.01.2022
wideo 2/2

W środę w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady śniegu, pod wieczór na Pomorzu również śniegu z deszczem. Na południowym zachodzie i na Pomorzu marznąca mgła. Na termometrach od -9 st.C na południowym wschodzie, około -2 st.C w centrum, do 3 st.C miejscami nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie na wybrzeżu porywisty.

Jak informuje IMGW przeważający obszar Europy jest w zasięgu wyżu z centrami nad Polską i północno-zachodnią Rosją, jedynie południowo-wschodnia część kontynentu i częściowo Skandynawia jest pod wpływem ośrodków niżowych. Polska znajduje się w zasięgu wspomnianego wyżu. Z północy i północnego wschodu napływa mroźne powietrze arktyczne.

Ochrona środowiska

Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Ekoskóra z naszych polskich jabłekDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Pogoda na środę, 12 stycznia 2022 r.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady śniegu, pod wieczór na Pomorzu również śniegu z deszczem. Początkowo miejscami na południowym zachodzie, a w drugiej połowie dnia na Pomorzu, marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -9 st.C na południowym wschodzie, około -2 st.C w centrum, do 3 st.C miejscami nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich.

Pogoda w Warszawie na środę, 12 stycznia 2022 r.

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Niewykluczone słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -2 st.C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości