Pogoda

Pogoda na środę. Co przyniesie pierwszy dzień grudnia?

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Źródło:
PAP
Pogoda na środę 1.12.2021 r.

Nad Polską coraz więcej chmur. Możemy spodziewać się opadów deszczu, pojawi się także śnieg. Gołoledzie z pewnością stanowić będą znaczne utrudnienie dla kierowców. IMGW ostrzega mieszkańców kilku województw.

Pogoda na środę, 1 grudnia

W środę zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, od zachodu kraju przechodzące w deszcz, lokalnie marznący i powodujący gołoledź. Prognozowana wysokość opadu do 15 mm na północy kraju. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od -1 st.C, 0 st.C na wschodzie, około 4 st.C w centrum, do 6 st.C, 7 st.C na zachodzie.

Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem i w górach również silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, w rejonach podgórskich do 80 km/h, w górach do 110 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Sauna dobra na wszystko
Sauna dobra na wszystko Źródło: Dzień Dobry TVN

Pogoda na środę, 1 grudnia w Warszawie

W środę w stolicy zachmurzenie duże. Po południu opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i wieczorem w deszcz. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr słaby, wzmagający się do umiarkowanego i wieczorem porywistego, zachodni skręcający na południowy.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości