Pogoda

Pogoda na sobotę. Uwaga na gołoledź

Pogoda

Autor:
Lidia
Ostólska
Źródło:
IMGW/ Portal Samorządowy
Pogoda na weekend
Pogoda na weekendTVN Meteo
wideo 2/11
TVN MeteoPogoda na weekend

Polska znajduje się w zasięgu niżu przemieszczającego się znad Łotwy na wschód, nad Rosję. Jakiej pogodny możemy spodziewać się w sobotę, 29 stycznia 2022 r.? Wygląda na to, że chłodne powietrze polarne z północnego zachodu da się we znaki mieszkańcom i turystom. W których rejonach będzie najchłodniej? Ile będzie stopni?

Pogoda na sobotę 29 stycznia 2022 r.

Niestety promienie słonecznie nie obudzą nas w sobotni poranek. Synoptycy zapowiadają, że weekend rozpocznie się pochmurnie. W ciągu dnia mogą pojawiać się przejaśnienia małe i umiarkowane na południowym wschodzie. W pozostałym regionie kraju możemy spodziewać się opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Mieszkańcy zachodnich części kraju powinni pamiętać o parasolach, tam w ciągu dnia przewidywane są opady deszczu.

Trudne warunki, szczególnie dla kierowców, będą panowały w centralnej i południowej Polsce. Na tych terenach marznące opady deszczu będą zamieniały się w "szklankę lodu" powodując gołoledź. W północno-wschodniej części Polski przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 7 cm. Temperatura maksymalna wyniesie w sobotę od -1°C na wschodzie, do około 2°C w centrum, oraz do 8°C na północnym zachodzie.

Dla osób przebywających na feriach w Karpatach i rejonach podgórskich mamy dobrą wiadomość. Tam temperatura będzie wynosiła -2°C, narciarze nie będą mieli powodów do narzekań.

Z kolei nad morzem spragnieni spacerów po plaży mieszkańcy Trójmiasta i turyści będą musieli pamięć o odzieży termicznej, szalikach i czapkach, ponieważ synoptycy zapowiadają silne porywy wiatru dochodzące w ciągu dnia do 45 km/h, a wieczorem nawet o 80 km/h, co sprawi, że temperatura odczuwalna będzie znacznie niższą niż ta na termometrach. W ciągu dnia wyniesie maksymalnie 2°C. Od rana nad Bałtykiem spodziewane są opady śniegu, co doda uroku aurze.

Pogoda w Warszawie 29 stycznia 2022 r.

Przez większość dnia w Warszawie będzie zachmurzenie duże z możliwymi przejaśnieniami. W stolicy spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Miejscami możliwie są oblodzenia. Dlatego kierowcy i piesi powinni szczególnie uważać na gołoledź, ulice i chodniki mogą być śliskie. Do spacerów ulicami Warszawy nie będzie zachęcał silny wiatr. Jego porywy miejscami mogą osiągać 60 km/h.

Temperatura na termometrach nie przekroczy w ciągu dnia 1°C natomiast przyrost pokrywy śnieżniej może wynieść nawet 7 cm.

Zobacz także:

Autor:Lidia Ostólska

Źródło: IMGW/ Portal Samorządowy

Źródło zdjęcia głównego: Halfpoint/Getty Images

Pozostałe wiadomości