Pogoda

Pogoda na sobotę. To koniec upałów? Miejscami tylko 18 stopni Celsjusza

Pogoda

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
portalsamorzadowy.pl
termometr, słońce

Upalna końcówka czerwca była zbawieniem dla miłośników wysokich temperatur i jednocześnie zmartwieniem dla osób starszych i zmagających się z chorobami układu krążenia. Czy pierwsze dni lipca będą równie gorące? Polska aktualnie jest pod wpływem niżów i w obszarze obniżonego ciśnienia. W sobotę 2 lipca czeka nas większe zachmurzenie i przelotne opady deszczu.

Pogoda na sobotę - 2 lipca 2022

W sobotę 2 lipca na terenie całego kraju możemy spodziewać się spadku temperatury. Termometry wskażą maksymalnie 29 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich. Na pozostałym obszarze temperatura będzie wahać się od 20 do 25 stopni, a słońce zostanie miejscami przysłonięte przez chmury. Najchłodniej ma być na Podhalu - 18 st. C.

Ochrona środowiska

Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Ekoskóra z naszych polskich jabłekDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Na największe zachmurzenie powinni być przygotowani mieszkańcy środkowej i wschodniej części naszego kraju. Na zachodzie można liczyć na więcej promieni słonecznych, ponieważ zachmurzenie ma być tam małe lub umiarkowane.

Synoptycy przestrzegają przed możliwymi opadami deszczu i burzami z gradem. Najbardziej zagrożone wyładowaniami atmosferycznymi są krańce wschodnie i Karpaty. Wysokość opadów w czasie burz może wynieść 25 mm, a wiatr osiągnąć prędkość 80 km/h. W pozostałych rejonach Polski ma być bezwietrznie.

Warszawa. Prognoza pogody na 2 lipca 2022

W piątek termometry w stolicy wskażą nawet 35 stopni Celsjusza, jednak następnego dnia maksymalna temperatura osiągnie wysokość jedynie 23 stopni. Wpływ na ochłodzenie mają gwałtowne burze, które przewidywane są w nocy z 1 na 2 lipca.

W sobotę w Warszawie synoptycy przewidują duże zachmurzenie z ewentualnymi przejaśnieniami w godzinach popołudniowych oraz przelotne opady deszczu. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Źródło zdjęcia głównego: batuhan toker/Getty Images

Pozostałe wiadomości