Pogoda

Pogoda na poniedziałek. Przelotny deszcz, w górach śnieg

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
PAP, x-news
Pogoda na 8.11
Pogoda na 8.11

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Na termometrach od 7 do 10 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, na północnym wschodzie i w górach porywisty.

Jak informuje IMGW Europa północna i część Basenu Morza Śródziemnego są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkami nad południową Skandynawią. Z zachodu na wschód przemieszcza się front okluzji, za którym napływa chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli spadać.

Pogoda na poniedziałek 8 listopada

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st.C na północnym wschodzie i w centrum do 10 st.C na południu; w obszarach podgórskich od 6 st.C do 8 st.C. Wiatr umiarkowany, nad morzem początkowo dość silny, na północnym wschodzie początkowo w porywach do 55 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni, nad morzem skręcający na północny. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie na poniedziałek 8 listopada

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Wiecej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: PAP, x-news

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości