Pogoda

Pogoda na poniedziałek. Pochmurno i z opadami

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na 23.01.2022 i kolejne dni
Pogoda na 23.01.2022 i kolejne dni

Poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie. Okresami popada śnieg, na zachodzie śnieg z deszczem i deszcz. Tylko na południowym wschodzie Polski wystąpią przejaśnienia, nie będzie tam też padać. Na termometrach od - 5 st. C na Podkarpaciu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Polska pozostaje pod wpływem wiru niżowego Ida znad zachodniej Rosji, jednak od zachodu dostaje się w zasięg wyżu znad Wysp Brytyjskich. Oba układy zaciągają z północy zimne masy powietrza arktycznego, morskiego, więc wilgotnego, w którym kłębi się sporo chmur z opadami śniegu, a mróz jest niewielki.

Pogoda na poniedziałek 24 stycznia 2022

Poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie. Okresami popada śnieg do 1-3 cm, na zachodzie śnieg z deszczem i deszcz do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Tylko na południowym wschodzie Polski wystąpią przejaśnienia, nie będzie tam też padać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -5 st. C na Podkarpaciu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu. Wiatr, południowo-zachodni, powieje słabo i umiarkowanie.

Pogoda na wtorek 25 stycznia 2022 r.

Pogoda we wtorek będzie pochmurna, większe przejaśnienia spodziewane są tylko na północnym zachodzie kraju. Na Podkarpaciu wystąpią opady śniegu do 1-3 cm, a w pasie od Mazur, przez centrum, po Dolny Śląsk - opady śniegu z deszczem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 0 st. C na Podkarpaciu, przez 1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Okresami może być dość silny.

Więcej informacji na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości