Pogoda

Pogoda na poniedziałek. Pochmurno, wietrznie, ze śniegiem i deszczem

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo, x-news
Pogoda na poniedziałek 17 stycznia 2022 r.
Pogoda na poniedziałek 17 stycznia 2022 r.
wideo 2/4
Pogoda na poniedziałek 17 stycznia 2022 r.

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie duże z umiarkowanymi opadami śniegu, przechodzącego w śniegu z deszczem i deszcz. Na północy kraju pojawią się stopniowo postępujące większe przejaśnienia. Temperatura od 1 st. C na wschodzie, przez 3 st. C w centrum, do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr dość silny i silny, na południu i wybrzeżu porywisty.

Jak przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk, pogodę w Polsce zdominuje głęboki niż znad północnej Skandynawii z systemem frontów atmosferycznych. Ich strefa początkowo dość nieśmiało obejmie północne i częściowo zachodnie regiony naszego kraju. Tam też pojawią się mało intensywne opady śniegu, przechodzącego w opady śniegu z deszczem i deszczu.

Pogoda na poniedziałek 17 stycznia 2022 r.

Poniedziałek przyniesie zachmurzenie duże z umiarkowanymi opadami śniegu, przechodzącego w opady śniegu z deszczem i deszczu 5-10 l/mkw. Na północy kraju pojawią się stopniowo postępujące większe przejaśnienia, następnie z rozpogodzeniami. Termometry pokażą od 1 st. C na wschodzie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie północno-zachodni, dość silny i silny, osiągając do 50-70 km/h. Na południu i wybrzeżu okaże się porywisty do 70-90 km/h.

Pogoda na wtorek 18 stycznia 2022 r.

We wtorek utrzyma się umiarkowane zachmurzenie, padać nie powinno. Na termometrach zobaczymy od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje zachodni i północno-zachodni słaby i umiarkowany wiatr. Jedynie na południowym wschodzie w pierwszej części dnia będzie dość silny, rozpędzając się do 40-60 km/h.

Wiecej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo, x-news

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości