Pogoda

Pogoda na piątek. Idzie prawdziwe ocieplenie

Pogoda


Pogoda na czwartek, 2 września 2021 r.

W czwartek będzie cieplej, temperatura maksymalna wyniesie nawet 23 stopnie - przekazał PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

W czwartek w najcieplejszym momencie dnia temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich do nawet 23 st. C na zachodzie. Najchłodniej będzie na Podhalu, gdzie termometry pokażą jedynie 12 stopni.

Wiatr na praktycznie całym terenie kraju będzie słaby i umiarkowany. Tylko na północy może być porywisty. Wiać będzie z kierunków zachodnich.

Strefa opadów będzie przemieszczała się znad województw wschodnich w kierunku północnym. Słabe opady deszczu możliwe będą właśnie we wschodnich województwach. "Jednak będą to opady naprawdę symboliczne i bardzo przejściowe" - zaznaczył synoptyk.

Na pozostałym obszarze kraju będzie sucho, z zachmurzeniem umiarkowanym i okresami dużym.

W nocy zachmurzenie małe, tylko na południowym wschodzie umiarkowane i duże i tam przelotny deszcz. W Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem i śnieg. Gdzieniegdzie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 5 st.C do 10 st.C; cieplej tylko na zachodzie i nad morzem od 11 st.C do 13 st.C. Wiatr słaby, tylko nad morzem i Pomorzu Wschodnim umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim okresami dość silny i tam w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 55 km/h.

Pogoda na piątek, 3 września 2021 r.

Jak informuje IMGW Wschodnia Europa znajduje się w zasięgu niżu znad północno-zachodniej Rosji, nad resztą kontynentu dominuje rozległy wyż z głównym centrum w rejonie Wysp Brytyjskich. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu. Z północnego zachodu napływa powietrze polarne morskie.

W piątek zachmurzenie na ogół umiarkowane, na północy kraju i w Karpatach przelotny deszcz. Rano lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 18 st.C do 24 st.C, w rejonach podgórskich Karpat około 16 st.C. Wiatr umiarkowany, na zachodzie i wybrzeżu okresami dość silny, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 65 km/h.

W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna około 20 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni.

Zobacz także:

Wiele rzek przekroczyło stany alarmowe, Wisłą idzie fala powodziowa. W Tatrach część szlaków pod wodą

Horoskop miesięczny na wrzesień. Magiczny pajęcznik, czas delikatnej równowagi

Szykują się spore zmiany dla pracowników. Szef będzie mógł wysłać niezaszczepionych na bezpłatny urlop albo obniżyć pensję

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości