Piątek przyniesie pochmurną i deszczową aurę w większości Polski. Na wschodzie spodziewane są intensywne opady, miejscami przechodzące w deszcz ze śniegiem, a w górach w śnieg. Możliwe są także marznące mgły. Ile będzie jutro stopni? Sprawdź prognozę na 28 lutego.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Meteorologia i zjawiska pogodowe
Jaka będzie jutro pogoda - w piątek, 28 lutego
Piątek upłynie pod znakiem dużego i całkowitego zachmurzenia, z opadami deszczu o zmiennym natężeniu. Na wschodzie kraju deszcz będzie padał ciągle, z krótkimi przerwami, a suma opadów może wynieść od 2 do 7 l/m². Na krańcach wschodnich możliwe są okresowe opady deszczu ze śniegiem, a w górach - śniegu. Na zachodzie zachmurzenie będzie duże, ale tam opady będą słabe i przelotne, z sumą do 1 l/m². Termometry wskażą od 3°C na wschodzie, około 6°C w centrum, do 8-9°C na południowym zachodzie. Chłodniej będzie na Podhalu, gdzie termometry wskażą około 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północno-zachodnich, na północy skręcający na północny.
W nocy w centrum i na północy kraju nadal duże zachmurzenie z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, a nad morzem także samego deszczu. Na południu początkowo wystąpią opady mieszane, a w górach śnieg, jednak z biegiem nocy rozpogodzi się, a miejscami pojawią się mgły marznące ograniczające widoczność do 300 m. Temperatura minimalna wyniesie od -2°C na południu, przez 1°C w centrum, do 3°C na północy, a w rejonach podgórskich Karpat spadnie do -6°C. Wiatr słaby, na północy okresowo umiarkowany i porywisty.
Ile będzie jutro stopni?
- Białystok: 4°C
- Bydgoszcz: 6°C
- Gdańsk: 4°C
- Gorzów Wlkp.: 6°C
- Katowice: 6°C
- Kielce: 5°C
- Koszalin: 5°C
- Kraków: 6°C
- Lublin: 3°C
- Łódź: 6°C
- Olsztyn: 5°C
- Opole: 8°C
- Poznań: 6°C
- Rzeszów: 5°C
- Suwałki: 3°C
- Szczecin: 6°C
- Toruń: 5°C
- Warszawa: 6°C
- Wrocław: 7°C
- Zielona Góra: 7°C
Jaka będzie jutro pogoda w Warszawie - w piątek, 28 lutego
W dzień w stolicy zachmurzenie duże z opadami deszczu. Rano miejscami silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Synoptycy przewidują też przelotne opady deszczu. Termometry w Warszawie wskażą 6°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zmieniających się.
W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, a lokalnie też śniegu. Temperatura wyniesie 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków zachodnich.
Prognoza alertów IMGW na 28 lutego 2025
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń meteorologicznych na kolejne dni.
W piątek żółte alerty przed oblodzeniami mogą pojawić się w województwach: dolnośląskim (południowe powiaty), opolskim (południowe powiaty), śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim.
Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.
Zobacz także:
- W tym miejscu padły rekordowe temperatury w Polsce. "To jest pierwszy raz. Sytuacja wyjątkowa"
- Kiedy zrobi się cieplej? Synoptyk wskazuje konkretną datę
- Dlaczego jest zimno? "Wszystko się może zdarzyć"
Autor: Regina Łukasiewicz
Źródło: TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: FTiare/GettyImages