Pogoda

Pogoda na piątek. "Polarna masa" dotarła nad Polskę

Pogoda

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Źródło:
PAP
pogoda jesień

Jak informuje IMGW przeważający obszar Europy jest pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych, jedynie południowy zachód kontynentu znajduje się w zasięgu Wyżu Azorskiego. Polska jest pod wpływem niżu znad Danii, powoli przemieszczającego się nad Bałtyk. Związany z nim front chłodny przemieszcza się z zachodu nad centrum kraju. Nad zachodnią i centralną Polskę napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie nieznacznie spadać.

Pogoda na piątek, 17 września 2021 r.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, w zachodniej połowie kraju większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, a początkowo na południowym wschodzie możliwe burze. Prognozowana suma opadów na wschodzie kraju do 15 mm, a na Śląsku i w Małopolsce do 20 mm. Nad ranem lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 12 st. C do 16 st. C, chłodniej na Przedgórzu Sudeckim od 10 st. C do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wschodzie kraju słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów wiatr około 65 km/h. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północy możliwe burze. Na południowym wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym i tam prognozowana wysokość opadów do 20 mm, a na Podkarpaciu do 35 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. C do 20 st. C, chłodniej na Podhalu około 14 st. C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni, jedynie na północnym wschodzie z kierunków północnych. W szczytowych partiach Sudetów wiatr około 65 km/h.

Pogoda w piątek, 17 września w Warszawie

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Jaka będzie pogoda w piątek i najbliższy weekend? Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości