Pogoda

Pogoda na piątek. Przelotne opady deszczu i burze

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
PAP, TVN Meteo
x-news

W piątek na wschodzie i w centrum Polski bezchmurnie, na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Tam po południu i wieczorem wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Na termometrach od 24 st. C na wschodzie do 28 st. na zachodzie.

Jak informuje IMGW, nad centralną i południowo-wschodnią częścią kontynentu dominuje wyż znad Ukrainy, który sięga po Skandynawię i nad Półwysep Iberyjski. Ośrodki niżowe znajdują się w rejonie Morza Białego i nad Wyspami Brytyjskimi. Polska pozostaje w zasięgu wspomnianego wyżu, pod koniec dnia na zachodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa. Jesteśmy w suchej i ciepłej masie powietrza polarnego.

Zobacz wideo: Prognoza pogody na piątek i sobotę

Pogoda w piątek 10 września 2021 r.

W piątek na wschodzie i w centrum bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego i tam po południu i wieczorem przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu podczas burz do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 24 st. na północnym wschodzie i południowym wschodzie do 28 st. na zachodzie kraju; w rejonach podgórskich Karpat i na Półwyspie Helskim około 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w piątek 10 września 2021 r. w Warszawie

W piątek w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda w sobotę 11 września 2021 r.

Pierwszego dnia weekendu niebezpieczne zjawiska możliwe są w większej części kraju. Burze z gradem mogą pojawić się w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Joanna Krupa celebruje czas z córką. "Tęskniło małe serduszko"

Jurorzy "Top Model" wręczyli złoty bilet: "Dawno nie było takiej fajnej dziewczyny". Kto go otrzymał?

Adriana Kalska jako mama 16-latków w serialu "Papiery na szczęście". "Taka sytuacja mogłaby się zdarzyć"

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: PAP, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości