Pogoda

Pogoda na niedzielę. Uwaga na śliskie jezdnie i chodniki

Pogoda

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
PAP/IMGW
Pogoda na 26-28.11.2021
Pogoda na 26-28.11.2021

W niedzielę, 28 listopada możemy spodziewać się dużego, a nawet całkowitego zachmurzenia, opadów deszczu i śniegu. Należy przygotować się na oblodzenie jezdni i chodników.

Jak informuje IMGW cały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkiem głównym w rejonie Morza Północnego i Holandii oraz wtórnymi znad Białorusi i Zatoki Genueńskiej. Z niżami tymi wiążą się układy frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu płytkiego, wtórnego niżu znad Białorusi. Na zachodzie i północy pozostanie przetransformowane powietrze arktyczne morskie, na południowy wschód napłynie powietrze polarne morskie.

Czy czeka nas sroga zima?
Czy czeka nas sroga zima?
Dzień Dobry TVN

Pogoda na niedzielę, 28 listopada 2021 r.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i południu okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -3 st.C do 2 st.C, lokalnie w rejonach podgórskich Sudetów spadek temperatury do -4 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W Karpatach wiatr silniejszy, w porywach do 80 km/h i powodujący zawieje śnieżne. Uwaga: drogi i chodniki śliskie! W niedzielę zachmurzenie całkowite i duże; większe przejaśnienia na wschodzie. We wschodniej połowie kraju głównie opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Okresami na zachodzie opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i tu prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 1 st.C do 5 st.C; cieplej na południowym wschodzie od 6 st.C do 7 st.C i chłodniej w rejonach podgórskich Sudetów od -2 st.C do 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h powodujące zawieje śnieżne. Uwaga: drogi i chodniki śliskie!

Pogoda w niedzielę, 28 listopada 2021 r. w Warszawie

W nocy z soboty na niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże. Słabe opady deszczu. Temperatura minimalna około -1 st.C. Spadek temperatury spowoduje miejscami oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby, wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: PAP/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/shunli zhao

Pozostałe wiadomości