Pogoda

Pogoda na niedzielę. Uwaga na śliskie jezdnie i chodniki

Pogoda

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
PAP/IMGW
Pogoda na 26-28.11.2021

W niedzielę, 28 listopada możemy spodziewać się dużego, a nawet całkowitego zachmurzenia, opadów deszczu i śniegu. Należy przygotować się na oblodzenie jezdni i chodników.

Jak informuje IMGW cały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkiem głównym w rejonie Morza Północnego i Holandii oraz wtórnymi znad Białorusi i Zatoki Genueńskiej. Z niżami tymi wiążą się układy frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu płytkiego, wtórnego niżu znad Białorusi. Na zachodzie i północy pozostanie przetransformowane powietrze arktyczne morskie, na południowy wschód napłynie powietrze polarne morskie.

Czy czeka nas sroga zima?
Czy czeka nas sroga zima? Źródło: Dzień Dobry TVN

Pogoda na niedzielę, 28 listopada 2021 r.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i południu okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -3 st.C do 2 st.C, lokalnie w rejonach podgórskich Sudetów spadek temperatury do -4 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W Karpatach wiatr silniejszy, w porywach do 80 km/h i powodujący zawieje śnieżne. Uwaga: drogi i chodniki śliskie! W niedzielę zachmurzenie całkowite i duże; większe przejaśnienia na wschodzie. We wschodniej połowie kraju głównie opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Okresami na zachodzie opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i tu prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 1 st.C do 5 st.C; cieplej na południowym wschodzie od 6 st.C do 7 st.C i chłodniej w rejonach podgórskich Sudetów od -2 st.C do 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h powodujące zawieje śnieżne. Uwaga: drogi i chodniki śliskie!

Pogoda w niedzielę, 28 listopada 2021 r. w Warszawie

W nocy z soboty na niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże. Słabe opady deszczu. Temperatura minimalna około -1 st.C. Spadek temperatury spowoduje miejscami oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby, wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: PAP/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/shunli zhao

Pozostałe wiadomości