Pogoda

Pogoda na niedzielę. Duże zachmurzenie, na południu śnieg

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na 23.01.2022 i kolejne dni
Pogoda na 23.01.2022 i kolejne dni
wideo 2/4
Pogoda na 23.01.2022 i kolejne dni

Niedziela upłynie w Polsce pod znakiem dużego zachmurzenia z niewielkimi przejaśnieniami. Na południu kraju prognozuje się słabe opady śniegu. Temperatura od -4 st. C na Podkarpaciu, przez -2 st. C w centrum, do 3 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami oraz marznącymi opadami powodującymi gołoledź.

Polska pozostaje pod wpływem wiru niżowego Ida znad zachodniej Rosji, jednak od zachodu dostaje się w zasięg wyżu znad Wysp Brytyjskich. Oba układy zaciągają z północy zimne masy powietrza arktycznego, morskiego, więc wilgotnego, w którym kłębi się sporo chmur z opadami śniegu, a mróz jest niewielki. W niedzielę wyż obejmie cały kraj, opadów będzie mniej.

Pogoda na niedzielę 23 stycznia 2022 r.

Niedziela upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z niewielkimi przejaśnieniami. Na południu kraju prognozuje się słabe opady śniegu do 1-3 cm.

Termometry pokażą maksymalnie od -4 st. C na Podkarpaciu, przez -2 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Pomorzu. Północny i zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Alerty IMGW: opady marznące

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Pogoda na poniedziałek 24 stycznia 2022

Poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie. Okresami popada śnieg do 1-3 cm, na zachodzie śnieg z deszczem i deszcz do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Tylko na południowym wschodzie Polski wystąpią przejaśnienia, nie będzie tam też padać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -5 st. C na Podkarpaciu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu. Wiatr, południowo-zachodni, powieje słabo i umiarkowanie.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości