Pogoda

Pogoda na niedzielę. Pochmurno, śnieg i deszcz

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na niedzielę 16 stycznia 2022 r.
Pogoda na niedzielę 16 stycznia 2022 r.
wideo 2/2

W niedzielę w Polsce będzie pochmurno z przejaśnieniami, większe rozpogodzenia możliwe tylko na południu kraju. Na północy i częściowo na zachodzie pojawią się słabe opady śniegu, przechodzącego w śnieg z deszczem i deszcz. Temperatura od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum, do 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu i miejscami w górach dość silny.

Jak przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk, pogodę w Polsce zdominuje głęboki niż znad północnej Skandynawii z systemem frontów atmosferycznych. Ich strefa początkowo dość nieśmiało obejmie północne i częściowo zachodnie regiony naszego kraju. Tam też pojawią się mało intensywne opady śniegu, przechodzącego w opady śniegu z deszczem i deszczu.

Pogoda na niedzielę 16 stycznia 2022 r.

W niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami, tylko w pasie południowym kraju możliwe są większe rozpogodzenia. Na północy i częściowo na zachodzie pojawią się słabe opady śniegu, przechodzącego w opady śniegu z deszczem i deszczu do 3 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu i miejscami w górach dość silny rozpędzając się do 40-60 kilometrów na godzinę.

Pogoda na poniedziałek 17 stycznia 2022 r.

Poniedziałek przyniesie zachmurzenie duże z umiarkowanymi opadami śniegu, przechodzącego w opady śniegu z deszczem i deszczu 5-10 l/mkw. Na północy kraju pojawią się stopniowo postępujące większe przejaśnienia, następnie z rozpogodzeniami. Termometry pokażą od 1 st. C na wschodzie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie północno-zachodni, dość silny i silny, osiągając do 50-70 km/h. Na południu i wybrzeżu okaże się porywisty do 70-90 km/h.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości