Pogoda

Pogoda na niedzielę. W wielu regionach opady deszczu

Pogoda

Autor:
Jola
Marat
Źródło:
PAP
Dzień Dobry TVN

Na niedzielę synoptycy zapowiadają burze na północnym-wschodzie Polski, przelotne opady w centrum i na Pomorzu Zachodnim. Na termometrach od 20 stopni C w Szczecinie do 24 stopni C w Rzeszowie. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na niedzielę, 12 września 2021 r.

Jak podaje IMGW, nad Europą będzie dominować słaby wyż z centrami nad zachodnią Rosją, Rumunią i Francją. Ośrodki niżowe znajdą się nad Morzem Północnym i Morzem Śródziemnym. Nad Polskę nasuwać się będzie z zachodu zatoka niżowa i tylko południowy wschód kraju pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z zachodu ku centrum przemieszczać się będzie front okluzji. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim, wilgotniejszym na zachodzie, a suchszym na wschodzie kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i zacznie spadać.

Pogoda w niedzielę, 12 września 2021 r.

W niedzielę Zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo na wschodzie kraju również rozpogodzenia. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C na zachodzie do 25 st. C na wschodzie i południu, chłodniej na Podlasiu, wybrzeżu i w rejonach podgórskich, od 19 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na wybrzeżu porywisty, przeważnie zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 12 września 2021 r.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz. Lokalnie możliwy grad. Prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna 24 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W trakcie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz także:

Autor:Jola Marat

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości