Pogoda

Pogoda na czwartek. Ostrzeżenia dla kierowców

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Dagmara
Olszewska
Źródło:
PAP, IMGW
Pogoda na 9-11.12.2021 r.
Pogoda na 9-11.12.2021 r.
wideo 2/2

Grudzień w Polsce od samego początku przypomina o swoim zimowym obliczu. W tym tygodniu możemy spodziewać się opadów śniegu, deszczu oraz wysokich mrozów. IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia.

Prognoza pogody na czwartek, 9 grudnia

Niemal nad całą Europą niż z ośrodkami nad Wielką Brytanią i w rejonie Morza Czarnego, jedynie częściowo północna i północno-wschodnia część kontynentu jest w zasięgu wyżów znad Skandynawii i Rosji. Z południowego wschodu do kraju nadciąga ochłodzenie spowodowane powietrzem arktycznym. W czwartek, 9 grudnia możemy spodziewać się sporego zachmurzenia postępującego od zachodu, w kierunku centrum kraju. 

Co przyniesie grudzień?
Co przyniesie grudzień? Źródło: Dzień Dobry TVN

W czwartek, 9 grudnia w całej Polsce możliwe opady śniegu. Na południowym zachodzie prognozowany przyrost pokrywy nawet do 7 cm. Uwaga kierowcy: możliwa gołoledź. Temperatura maksymalna od -5 st.C, -4 st.C na północnym wschodzie oraz do 1 st.C na południu kraju. Na wybrzeżu silny, miejscami porywisty wiatr. W pozostałej części kraju - umiarkowany. 

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Pogoda w Warszawie, czwartek 9 grudnia

Pogoda w Warszawie, w czwartek 9 grudnia nie powinna zaskakiwać. Możliwe spore zachmurzenie. Temperatura od -5 st.C do -1 st.C. Miejscami możliwy porywisty wiatr. W godzinach popołudniowych i wieczornych przewidywane opady śniegu. Temperatura odczuwalna nawet do - 11 st.C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: możliwe marznące opady deszczu. Szczególną ostrożność należy zachować na nieosłoniętych drogach i trasach szybkiego ruchu. Wszystkim kierowcom przypominamy o dostosowanie swoich pojazdów do warunków atmosferycznych.

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło: PAP, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Andrew Bret Wallis/ Getty Images

Pozostałe wiadomości