Pogoda

Pogoda na czwartek. Przelotny deszcz, w górach śnieg

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
PAP
Pogoda na 18 października 2021

W czwartek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Czekają nas przelotne opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Termometry wskażą od 5 do 10 st. C. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, w górach porywisty.

Jaki informuje IMGW, Europa Północna oraz częściowo Centralna, Zachodnia i Basen Morza Śródziemnego znajdują się pod wpływem niżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtują układy wysokiego ciśnienia. Nad Polskę nasuwa się stopniowo zatoka głębokiego niżu znad Oceanu Arktycznego, jedynie krańce wschodnie i południowe są jeszcze w obszarze podwyższonego ciśnienia. Po południu nad zachodnie województwa dotrze front chłodny i będzie przemieszczał się w głąb kraju. Napłynie za nim chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (18.11.2021 + 19-20.11.2021) | POLSKA
Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (18.11.2021 + 19-20.11.2021) | POLSKA Źródło: x-news

Prognoza pogody na czwartek 18 listopada

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5 do 9 st., na Pomorzu Zachodnim do 10 st. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W górach porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda na czwartek 18 listopada w Warszawie

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Aleksandr Zubkov/Getty Images

Pozostałe wiadomości