Pogoda

Pogoda na koniec lata. Jak długo utrzymają się wysokie temperatury?

Pogoda

Autor:
Tomasz
Wasilewski/Katarzyna Oleksik
Źródło:
TVN Meteo
słońce

Jaka będzie pogoda na koniec lata? Wszystko wskazuje na to, że wakacje pożegnają nas bardzo wysokimi temperaturami. Szacuje się, że w najbliższych dniach, w niektórych regionach, zobaczymy na termometrach nawet 35 stopni Celsjusza. Sprawdź, co jeszcze przyniesie pogoda.

Jaka będzie pogoda na koniec sierpnia?

Z autorskiej pogody przygotowanej przez Tomawa Wasilewskiego z TVN Meteo dowiadujemy się, że do centrum Europy zarówno z południa, jak i ze wschodu, nieustannie płyną gorące masy powietrza. Za ich przemieszczanie się w naszą część kontynentu odpowiada między innymi rosyjski wyż. Powstrzymuje nadciagające z zachodu Europy fronty atmosferyczne, a jednocześnie "pcha" do nas ze wschodu bardzo ciepłe powietrze.

Jak przetrwać upały?

Zimna herbata w upalne dni - to jest to!
Zimna herbata w upalne dni - to jest to! Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

To spowoduje, że na termometrach ponownie zobaczymy wartości przekraczające 30 stopni Celsjusza. Żar będzie odczuwalny nie tylko w centrum kontynentu, ale także na północy.

Pogoda na 16 dni. Jaka będzie aura pod koniec lata?

Zdaniem Tomasz Wasilewskiego tylko w poniedziałek nigdzie w Polsce temperatura nie powinna przekroczyć 30 stopni. Jednak już od wtorku taka temperatura będzie zdarzać się coraz częściej i w coraz większej liczbie miejsc. W drugiej połowie tygodnia słupki na termometrach podskoczą do 35. kreski.

Na przełomie sierpnia i września odpoczniemy od upałów. W tym czasie czeka nas wyraźne ochłodzenie, na północy spadek temperatury poniżej 20 stopni. W kolejnych dniach zrobi się trochę cieplej, ale z pewnością nie będzie to już bardzo gorąca ani upalna pogoda.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Tomasz Wasilewski/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: chuchart duangdaw/Getty Images

Pozostałe wiadomości