Pogoda

Pogoda na drugą połowę maja. Kiedy spadnie deszcz?

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
gazeta.pl/TVN Meteo/Interia.pl
deszcz
Julia_Sudnitskaya/Getty ImagesPogoda na druga połowę maja.

Pogoda w drugiej połowie maja zafunduje nam prawdziwy rollercoaster. W ocenie synoptyków będzie bardzo dynamicznie. W najbliższych dniach należy się spodziewać przymrozków, upałów, gwałtownych burz i silnych opadów deszczu. Co jeszcze szykuje dla nas aura? Sprawdź prognozę.

Pogoda na 16-31 maja 2022 r.

Zadaniem synoptyków druga część miesiąca przywita nas przymrozkami. Największe ochłodzenie zapowiadane jest na okres od 17 do 19 maja. Cieplej powinno się zrobić w trzeciej dekadzie maja. Niestety wzrost temperatur będzie tylko chwilowy i szybko powrócą chłodniejsze dni.

Wiosna

HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebę
HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebęHGTV
wideo 2/4

Trzeba jednak podkreślić, że pojawienie się nad Polską cieplejszych mas powietrza podnosi ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Tym samym w wielu regionach kraju należy się spodziewać gwałtownych burz. W ocenie synoptyków mogą one lokalnie wyrządzić poważne szkody.

Kiedy spadnie deszcz? 

Po 22 maja na kilka dni do naszego kraju ponownie wkroczy ochłodzenie i najprawdopodobniej w wielu miejscach będzie padać. W tych dniach temperatura może spaść do 13 -14 stopni Celsjusza.

Około 26 maja niebo ma się wypogodzić i zacznie się robić trochę cieplej. Jednak na prawdzie letnie temperatury przyjdzie nam jeszcze poczekać. W ocenie synoptyków do końca maja słupki na naszych termometrach podskoczą maksymalnie do 23-ej kreski.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: gazeta.pl/TVN Meteo/Interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: Julia_Sudnitskaya/Getty Images

Pozostałe wiadomości