Pogoda

Jakie atrakcje oferuje łódzkie orientarium? Podwodny tunel ma aż 26 metrów długości

Pogoda

Z wizytą w Orientarium

Łódź to miasto, które w ostatnich latach bardzo się zmieniło. Z całą pewnością można je uznać, za jedno z najprężniej rozwijających się miejsc w Polsce. Odwiedzając Łódź, warto wybrać się do tamtejszego orientarium. Jakie zwierzęta można tam zobaczyć? Jakie atrakcje oferuje odwiedzającym?

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Jedną z największych atrakcji Łodzi jest ogród zoologiczny i otwarte tam - w maju tego roku - orientarium. To najnowocześniejsze zoo w Europie. Jako jedyne prezentuje zwierzęta i roślinność z Azji Południowo-Wschodniej. Najważniejszym punktem oreintarium jest podwodny tunel. - Ma 26 metrów długości, dzięki niemu można oglądać podwodny świat. Piękną koralową, piękne kolorowe ryby - mówiła w Dzień Dobry TVN Dorota Gardias. Można tu także zobaczyć płaszczkę oraz rekiny.

W łódzkim zoo można z bardzo bliska zobaczyć orangutany. Tymi zwierzętami opiekuje się osiem osób, jedną z nich jest pan Michał Cichoń. - Nie wszyscy spędzają z orangutanami tyle samo czasu, ale orangutany znają wszystkich nas - mówił pan Michał. Aby orangutany dobrze się czuły w danym miejscu, przeznaczona dla nich przestrzeń musi być właściwie zaprojektowana, ważne jest też, aby była odpowiednio duża. - One tu mają ogromną przestrzeń, dwie wewnętrzne ekspozycje. Nie są one jeszcze w 100 proc. zagospodarowane. Nie chcemy wszystkiego zrobić od razu. Bardzo ważne jest, aby w ich życiu ciągle pojawiało się coś nowego. Co jakiś czas dokładamy nową zabawkę, nowych hamak - dodał pan Michał.

Jakie dzikie zwierzęta mieszkają łódzkim zoo?

Odwiedzając łódzkie orientarium, można także zobaczyć Aleksandra - jednego z największych słoni, które żyją w europejskich ogrodach zoologicznym. - Aleksander waży aż 6 ton. Mierzy 3 metry i 15 centymetrów. Naprawdę jest bardzo pokaźnych rozmiarów - mówiła Natalia Albińska, edukator. Warto dodać, że codziennie o 11.00 można zobaczyć słonie w kąpieli, w ich prywatnym basenie. Po wyjściu z wody i powrocie na wybieg zwierzęta obsypują się piaskiem. - Najpierw jest kąpiel, a później jest peeling. Instynktownie po wyjściu z wody, słonie pokrywają skórę piaskiem, żeby zabezpieczyć ją przed pasożytami, czy insektami - tłumaczyła pani Natalia.

Dlaczego jeszcze warto wybrać się łódzkiego zoo? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości