Pogoda

IMGW wydało alerty dla czterech województw. Czekają nas intensywne opady śniegu

Pogoda

Autor:
Joanna
Andrzejewska
Andrew Bret Wallis/ Getty ImagesIntensywne opady śniegu

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. A skoro o najchłodniejszej porze roku mowa, wielu z nas czeka też na śnieg. Prognozy mówią, że spadnie go naprawdę sporo. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia przed silnymi odpadami dla kilku województw.

Intensywne opady śniegu – synoptycy ostrzegają

Uwaga! Może spaść nawet do 10 centymetrów śniegu. IMGW wydało ostrzeżenia dla czterech województw. Mieszkańcy których regionów Polski powinni zachować dziś czujność?

Alerty dotyczą przede wszystkim województwa opolskiego, a w szczególności powiatów: namysłowskiego, kluczborskiego, opolskiego, Opola, brzeskiego, nyskiego, prudnickiego, krapkowickiego oraz głubczyckiego. Dużo śniegu pojawi się też w regionie dolnośląskim, w tym w powiatach: karkonoskim, Jeleniej Górze, kamiennogórskim, wałbrzyskim, Wałbrzychu, kłodzkim, ząbkowickim, dzierżoniowskim, świdnickim, wrocławskim, strzelińskim i oławskim. Zagrożenie dotyczy również województwa wielkopolskiego, w tym powiatów: kolskiego, tureckiego, kaliskiego, Kalisza, ostrzeszowskiego oraz kępińskiego. Ostrożność powinni zachować też mieszkańcy regionu łódzkiego, a w szczególności powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, poddębickiego, zgierskiego, Łodzi, pabianickiego, łaskiego, zduńskowolskiego, sieradzkiego, wieluńskiego, a także wieruszowskiego.

Alerty obowiązują od godziny 12:00 do północy.

Pogoda na 28.11-2.12.2021
Pogoda na 28.11-2.12.2021Pogoda na 28.11-2.12.2021

Ostrzeżenia pierwszego stopnia

IMGW wydał dla tych czterech województw ostrzeżenia pierwszego stopnia. Co to oznacza? Warunki, które mogą przyczynić się zarówno do strat materialnych, jak i zagrożenia zdrowia oraz życia. Warto więc na bieżąco śledzić komunikaty i obserwować sytuację pogodową. Trzeba być też przygotowanym, że w regionach, dla których wydane są alerty, mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym czy przerwy w dostawach prądu.

Przeczytaj też:

Autor:Joanna Andrzejewska

Źródło zdjęcia głównego: Andrew Bret Wallis/ Getty Images

Pozostałe wiadomości