Newsy

IMGW ostrzega: burze z gradem w 12 województwach, na południowym wschodzie upał

Newsy

Boris Jordan Photography/ Getty Images

Gdzie będą burze w poniedziałek, 16 sierpnia 2021 r.? IMGW ostrzega, że pojawią się one w 12 województwach na wschodzie, południu i w centrum kraju. Będą im towarzyszyły ulewny deszcz, silny wiatr i grad. Natomiast na południowym wschodzie utrzymywać się będą upały.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

IMGW ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia przed burzą wydał dla województw: podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego oraz wschodnich części województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. Lokalnie w czasie burz spadnie do 30 l/m kw. deszczu, a porywy wiatru osiągać będą prędkość 90 km/h.

IMGW ostrzega przed upałem

W trzech województwach na południowym wschodzie Polski - małopolskim, podkarpackim i częściowo lubelskim - obowiązują ponadto ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem. Termometry wskażą tam miejscami 30-31 st. C.

Zobacz także:

Pogoda we wtorek: spory spadek temperatury

Dzieci naśladują łowców burz bez strachu przed piorunami. "Chcą popisać się przed rówieśnikami"

Gwałtowne burze i fale upałów - czy to nowa rzeczywistość? Ekspertka ds. zmian klimatu: "Powinniśmy odtworzyć to, co naturze zabraliśmy"

Zobacz wideo: Pogoda w poniedziałek i cztery kolejne dni (16.8.2021 + 17-20.8.2021)

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości