Newsy

Burze z gradem i ulewny deszcz. Żółte alarmy IMGW

Newsy

Fred Zhang/Getty Images

Burze z gradem i intensywne opady deszczu - oto czego możemy się spodziewać w niedzielę, 29 sierpnia 2021 r. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne dla niektórych województw. Sprawdź, gdzie obowiązują alarmy pierwszego stopnia.

Intensywne opady deszczu: alarmy IMGW pierwszego stopnia

W województwie podkarpackim wydano alarmy pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem. Prognozowane opady mają mieć natężenie umiarkowane, okresami silne. Miejscami ma spaść od 30 do 45 litrów wody na metr kwadratowy.

Alarmy ważne będą w godzinach 2:00-14:00 w niedzielę.

Burze z gradem: ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia

Alarmy pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w województwach dolnośląskim i opolskim. Wyładowaniom ma towarzyszyć deszcz o sumie 15-25 l/mkw. oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami pojawi się grad.

Alerty ważne będą w godzinach 11-22 w niedzielę.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia, zgodnie z definicją IMGW, przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zobacz także:

Łowcy burz i tornad radzą co robić, gdy zaskoczy nas ulewa: "Odkładamy parasolki"

Trąby wodne nad Bałtykiem. Zobacz zdjęcia i nagrania tego wyjątkowego zjawiska

Burza zniszczyła twoje auto lub dom? Zobacz, jak skutecznie ubiegać się o odszkodowanie

Zobacz wideo: Łowcy burz ostrzegają rodziców

Autor: Iza Dorf

Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości