Newsy

Pogoda na środę. Wysokie temperatury i burze z gradem

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
TVN Meteo, IMGW
Prognoza pogody na środę 8 czerwca 2022

Nad Polską ścierają się dwie ogromne masy powietrza. Trzeba więc przygotować się na upały i związane z nimi burze, silny wiatr oraz gradobicia. Zachmurzenie umiarkowane i duże.

Pogoda na środę, 8 czerwca 2022 roku

W środę, 8 czerwca 2022 roku w całym kraju należy spodziewać się zachmurzenia. Na wschodzie będzie ono duże i przyniesie opady deszczu rzędu 10-15 l/mkw. W czasie burz szacowana ilość opadów to 20-30 l/mkw. Miejscowo prognozowany jest grad. Na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane, momentami duże. Warto pamiętać o parasolach, gdyż w ciągu dnia mogą pojawić się przelotne opady.

Najcieplej na południowym wschodzie, gdzie termometry wskażą 26-27 st. C. W pozostałych częściach kraju temperatura będzie wahać się w przedziale 10-24 st. C. Wiatr umiarkowany. Podczas burz możliwe silne podmuchy do 70 km/h.

Alerty IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że przed nami czas wyjątkowo dynamicznej pogody. Na zachodzie (Szczecin, Gorzów, Legnica, Wrocław) ogłoszono suszę hydrologiczną. Z podobnym problemem mierzy się część Małopolski oraz Śląska. Równocześnie wraz z silnymi opadami deszczu mogą nastąpić gwałtowne podniesienia poziomu wody w rzekach - takie ostrzeżenie wydano dla południa Polski.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: TVN Meteo, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Syntheticmessiah / Getty Images

Pozostałe wiadomości