Newsy

Pogoda na poniedziałek: dość silny wiatr i możliwe opady śniegu

Newsy


W poniedziałek dość dobra, słoneczna pogoda. W regionach południowo-wschodnich można spodziewać się opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura od 2 stopni w Suwałkach do 7 we Wrocławiu, ale odczuwalna będzie niższa.

Europa południowa, wschodnia oraz kraje bałtyckie są pod wpływem płytkich ośrodków niżowych z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu silnego wyżu z centrum nad Atlantykiem. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu. Po południu z północy na południe kraju przemieszcza się płytka zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Z północy napływa chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Alert smogowy

Wiatr do 50 km/h i to jest dobra informacja, bo przewiał Polskę i dlatego jest czym oddychać i jest to czyste powietrze

- poinformował Bartek Jędrzejak.

Bardzo dobra jakość powietrza jest na północy Polski, czyli w Gdańsku, Suwałkach, Bydgoszczy, Olsztynie i w Białymstoku. Podobnie jest w centrum kraju.

Dobra jakość powietrza notowana jest w Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Warszawie i Lublinie.

Pogoda na poniedziałek, 30 marca

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek będzie zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko na północy i południowym wschodzie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem, a nad morzem możliwy opad krupy śnieżnej. W Karpatach prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 1°C do 6°C, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od -3°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h. W górach wiatr powodować może zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura minimalna od -8°C na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich, około -3°C na przeważającym obszarze kraju, do 1°C nad morzem; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od -12°C do -9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie na wybrzeżu i południowym wschodzie porywisty, z kierunków północnych. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h. W górach wiatr powodować może zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie, 30 marca

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady śniegu bądź śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna 4°C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, wieczorem słabnący, północno-zachodni i północny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna -4°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady śniegu bądź śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, wieczorem skręcający na zachodni.

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo.

Zobacz też:

Osiedlowa zbiórka dla szpitali. Mieszkańcy Redy pomagają służbie zdrowia

Zabawki rozwijające zmysły. Kiedy maluch zaczyna rozumieć otaczający go świat?

Niemiecki model walki z koronawirusem. Jak nasi sąsiedzi radzą sobie z pandemią?

Zobacz wideo: pogoda na poniedziałek i wtorek.

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP|x-news

Pozostałe wiadomości