Newsy

Piątkowa pogoda - lato trwa

Newsy


Lato wciąż trwa. Zachmurzenia jedynie na południu i zachodzie kraju.

Pogoda w piątek, 14 sierpnia 2020 r.

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia i częściowo Zachodnia będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze dominować będą niże. Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad Białorusi, jedynie na południowym zachodzie zaznaczać się będzie obecność płytkiego niżu z linią zbieżności. Nadal pozostawać będziemy w przetransformowanym powietrzu polarnym morskim, na północnym wschodzie chłodniejszym, na południowym zachodzie cieplejszym.

Zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu i zachodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, a na obszarach podgórskich i w górach również burzami. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna od 24 st. C, 25 st. C na wschodzie i obszarach podgórskich do 30 st. C, 31 st. C miejscami na zachodzie, tylko nad morzem miejscami około 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy na wschodzie, w centrum i na północy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, miejscami, głównie początkowo, duże. Na zachodzie oraz południu przelotne opady deszczu, na obszarach podgórskich i w górach początkowo możliwe zanikające burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura minimalna od 10°C na krańcach wschodnich, 15 st. C w centrum do 18 st. C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w piątek w Warszawie, 14 sierpnia 2020 r.

W piątek w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni i wschodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni i wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

Pogoda w sobotę, 15 sierpnia 2020 r.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i południu okresami wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego, i tam też miejscami przelotne opady deszczu, a głównie na obszarach podgórskich i w górach również burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna od 21 st. C, 23 st. C na południowym wschodzie oraz nad morzem, około 26 st. C w centrum, do 28 st. C, 29 st. C na pojezierzach i zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz także:

Powstała nowa lista powiatów objętych obostrzeniami. Są spore zmiany

Anna Wendzikowska w bikini. Komentarz: "Za chuda jesteś, ogarnij się!" Dziennikarka odpowiada

Paulina Smaszcz z byłym mężem na wakacjach: "Maciej patrzy tak na mnie, gdy nad morzem zachodzi słońce"

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości