Newsy

Pogoda na Dzień Kobiet. Na wschodzie możliwy deszcz

Newsy

Aktualizacja:

Prognoza pogody na 8 marca. Początkowo wschodzie pochmurno i deszczowo, ale w ciągu dnia pogoda będzie się poprawiać. W ciągu dnia pogodnie w całym kraju. Na termometrach od 6 stopni w Suwałkach do 10 we Wrocławiu. Wiatr słaby, ciśnienie wzrośnie - warunki biometeorologiczne neutralne.

Jak informuje IMGW od Półwyspu Iberyjskiego, przez Alpy po Karpaty sięga klin Wyżu Azorskiego. Pozostała część kontynentu jest pod wpływem ośrodków niżowych znad Grecji i Morza Norweskiego. Polska jest w zasięgu wspomnianego klina wyżowego, ale po południu północny zachód kraju zacznie dostawać się na skraj niżu znad Morza Norweskiego i w strefę związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa dość chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1005 hPa i będzie nieznacznie spadać.

Temperatura w niedzielę, 8 marca

W niedzielę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie również deszczu ze śniegiem, a na Podhalu i w górach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, w drugiej połowie dnia na zachodzie wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 5 st. na południowym wschodzie do 10 st. miejscami na zachodzie; w obszarach podgórskich od 2 st. do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, skręcający pod wieczór na zachodzie na południowy.

W nocy na krańcach zachodnich, północnym zachodzie i krańcach wschodnich zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Przelotne opady deszczu na krańcach wschodnich i zachodnich. Lokalnie na wschodzie i południu mgła, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -2 st. na południu, około 0 st. w centrum, do 5 st. na północnym zachodzie; w obszarach podgórskich od -8 st. do -5 st. Lokalnie na północnym wschodzie nawierzchnie dróg i chodników śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, w obszarach podgórskich Sudetów porywisty, na ogół południowy, jedynie początkowo na wschodzie z kierunków zachodnich.

Pogoda w Warszawie, 8 marca 2020

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, pod wieczór możliwe rozpogodzenia. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Silne zamglenia i lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna około 0 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie silne zamglenia. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Więcej o prognozie pogody czytaj na tvn meteo.

Zobacz też:

Prezydent podpisał specjalną ustawę w sprawie koronawirusa. Co przewidują jej zapisy?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| X-news

Pozostałe wiadomości