Newsy

14-latek wszedł na słup wysokiego napięcia i został porażony prądem. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala

Newsy

Valeriy Lushchikov/Getty Images

W Racławówce w województwie podkarpackim czternastoletni chłopiec został porażony prądem, po tym, jak wspiął się na słup wysokiego napięcia. Nastolatek z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Nastolatek został porażony prądem

Podkarpacka policja w komunikacie podała, że do nieszczęśliwego wypadku doszło we wtorek (24 sierpnia) wieczorem. Funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o porażeniu prądem młodego mężczyzny, który miał wejść na słup energetyczny.

Skierowany na miejscu patrol zastał załogę ochotniczej straży pożarnej z Racławówki i załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy poszkodowanemu. Okazał się nim 14-latek z powiatu rzeszowskiego.

Chłopiec trafił do szpitala

Jak wstępnie ustalili policjanci, nastolatek wspiął się na słup energetyczny linii wysokiego napięcia, na podest serwisowy. Tam najprawdopodobniej dotknął kabla energetycznego, w wyniku czego został porażony prądem i spadł z wysokości kilku metrów. Chłopiec z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi jego życiu, został przewieziony do szpitala. Trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Nastolatka zmarła w trakcie kąpieli. Prokuratura podejrzewa porażenie prądem

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości