Newsy

Szpital w Płocku wstrzymuje przyjęcia na oddział dziecięcy. "Do odwołania"

Newsy

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
tvn24.pl
szpital

Przyjęcia na oddział dziecięcy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku zostały wstrzymane. Jak wyjaśnia dyrekcja placówki, coraz więcej zakażonych koronawirusem pracowników musi być w domu. W tej chwili na oddziale przebywa ponad 10 małych pacjentów, dwoje z nich jest chorych na COVID-19.

Płock. Wojewódzki Szpital Zespolony wstrzymał przyjęcia dzieci

Komunikat o wstrzymaniu przyjęć małych pacjentów dyrekcja placówki zamieściła pod koniec tygodnia.

- Informujemy, że w związku z katastrofalną sytuacją kadrową, pogłębioną zakażeniem personelu wirusem SARS-CoV-2, aby uniknąć ewakuacji pacjentów zmuszeni jesteśmy wstrzymać przyjęcia do oddziału dziecięcego od dnia 26 stycznia 2022 roku do odwołania - podano na stronie internetowej..

Informację potwierdził dodatkowo w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyrektor WSzZ Stanisław Kwiatkowski.

Koronawirus - najważniejsze informacje

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Wstrzymaliśmy do odwołania przyjęcia na oddziale dziecięcym z powodu tego, że brakuje lekarzy, a przy tym personel choruje, co zakłóciło nam system dyżurowy - wyjaśnił. Jak opisywał, w związku z problemami kadrowymi i zachorowaniami personelu medycznego na oddziale dziecięcym ograniczono dotychczasowy podwójny dyżur do opieki na pacjentami w oddziale. Dodatkowo nie ma na razie dyżuru w izbie przyjęć.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku ma braki kadrowe

Dyrektor szpitala przyznał, iż trudno określić, jak długo może potrwać wstrzymanie przyjęć.

- Być może będzie to kilka dni, być może tydzień, trudno powiedzieć - stwierdził Stanisław Kwiatkowski. Dodał, iż na oddziale dziecięcym przebywa ponad 10 pacjentów, w tym dwóch, to chorzy na COVID-19, którzy hospitalizowani są w strefie izolowanej.

Podkreślił jednocześnie, że płocki WSzZ chętnie zatrudni lekarzy różnych specjalizacji, w tym także na oddziale dziecięcym.

- Na każdy oddział poszukiwani są lekarzy, na każdy - podkreślił. Zaznaczył przy tym, że "stan zatrudnienia na każdym oddziale jest minimalny, i gdy wypadnie z grafiku jeden lekarz, powoduje to od razu perturbacje".

W Płocku, oprócz podlegającego samorządowi województwa mazowieckiego WSzZ, oddział dziecięcy funkcjonuje także w Szpitalu Świętej Trójcy, należącym do niepublicznego Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jackyenjoyphotography/Getty Images

Pozostałe wiadomości