PKP zwróci pieniądze za bilety w związku z silnymi wiatrami. Jak się o nie ubiegać?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN 24
Osoba wsiadająca do pociągu

W związku z silnymi wiatrami na terenie całego kraju występują utrudnienia w ruchu pociągów. Z tego powodu spółka PKP Intercity zdecydowała się na zwrot pieniędzy za bilety dla podróżnych. W samą sobotę odwołanych było kilkadziesiąt przejazdów. 

Odwołane pociągi w związku ze złą pogodą

Decyzja spółki PKP Intercity dotyczy podróżujących, którzy zdecydowali się zrezygnować ze swojej podróży bez odstępnego. Zwrot za bilety w systemie e-IC możliwy jest poprzez zgłoszenie reklamacji. W sobotę, 19 lutego, odwołano 67 pociągów w godzinach 18-18 przez przewoźnika PKP Intercity. Jak poinformowało PKP Polskie Linie Kolejowe, w tym dniu odnotowano 400 wydarzeń na sieci spowodowanych przez warunki pogodowe. 

Alerty i cyberbezpieczeństwo

ALERTY RCB
ALERTY RCB
wideo 2/2

Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce na zachodzie i północy kraju, gdzie powalone drzewa uszkodziły sieć lub leżą na torach.

PKP zwróci pieniądze bez potrąceń

PKP Intercity wydało komunikat: "W związku z występującymi wiatrami na terenie całego kraju, który powodują utrudnienie w ruchu kolejowym, informujemy, że w dniach 19-20 lutego br. – mogą występować duże opóźnienia w kursowaniu lub odwołania pociągów. Pasażerowie, którzy chcą zrezygnować z podróży, a zakupili bilet w kasie, otrzymają zwrot kosztów za bilet bez potrącenia odstępnego". Pojawił się on na Twitterze na profilu PKP Intercity. 

Osoby, które kupiły bilety w kasie powinny udać się do nich w celu odzyskania pieniędzy. Jak zapewnia PKP Intercity, koszty zostaną zwrócone w całości. Osoby, które dokonały zakupu przez platformę internetową, powinny zgłosić reklamację.

Więcej przeczytasz na tvn24.pl

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Kentaroo Tryman/Getty Images

Pozostałe wiadomości